DVI

Середовище, 21.08.2019, 18.39.24
Головна » 2013 » Квітень » 1 » Програмний алгоритм перетворює двобітову флеш-пам'ять в однобітову
09.50.24
Програмний алгоритм перетворює двобітову флеш-пам'ять в однобітову
         Компанія Innodisk — розробник твердотільних дисків індустріального призначення — розробила програмний алгоритм, який перетворює флеш-пам'ять типу NAND MLC з можливістю запису двох біт в кожну клітинку в пам'ять типу NAND SLC записом одного біта в клітинку. Як розповіли в компанії, це дає можливість скористатися всіма перевагами однобітових пам'яті не переплачуючи за справжню SLC-пам'ять. Дана розробка отримала ім'я "iSLC".

Суть розробки полягає в тому, що обидві ділянки для запису інформації в комірці звичайної NAND MLC розглядаються мікрокодом в якості однієї спільної зони для запису. Іншими словами, замість двох біт даних в комірку MLC записується один біт. Тим самим збільшується дельта заряду між максимально і мінімально можливими рівнями заряду в комірці. Зрозуміло, що такий комбінований осередок буде зношуватися помітно довше. За оцінками Innodisk, зносостійкість звичайної NAND MLC в режимі iSLC збільшується на порядок: з 3 тисяч циклів стирання до 30 тисяч циклів.Крім збільшення зносостійкості компанія говорить про збільшення швидкості роботи пам'яті iSLC по відношенню до взятої за її основу пам'яті MLC. І все це щастя, заявляють в Innodisk, буде коштувати по ціні питання MLC-пам'яті. Додамо, алгоритм перетворення MLC в iSLC компанія має намір поширювати в якості патентованого рішення. Це обіцяє появу прошивок SSD, що перетворюють твердотільні диски на основі MLC-пам'яті в високопродуктивні накопичувачі на основі майже SLC-пам'яті. Наскільки дане твердження справедливе?

Згідно з останньою інформацією DRAMeXchange, наприклад, ціна 16-Гбіт NAND SLC (Samsung) доходить в опті до $10,45, а ціна 32-Гбіт NAND MLC — до $5. Якщо брати ці крайні позиції, вартість 16-Гбіт iSLC Innodisk складе $5 (алгоритм наполовину зменшить ємність 32-Гбіт мікросхеми). Виходить, накопичувачі на основі iSLC можуть виявитися вдвічі дешевше накопичувачів на цій SLC-пам'яті, помірно поступаючись їм по зносостійкості і продуктивності. До нещастя для Innodisk не так давно в американських судах розглядалася справа за участю компанії Rackspace, на підставі якого вийшла постанова про заборону патентувати алгоритми. Цікаво буде подивитися, як компанія з цього викрутиться. Дана технологія потенційно здатна струснути ринок SSD.
Переглядів: 242 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: