14.30.41
Прогноз: До 2030 року кожен шостий робочий українець буде фрілансером, а загальне число нештатних спеціалістів у країні близько 4 млн.
      Присутність інтернету, розвиток інструментів для віддаленої роботи, можливість пошуку фахівців без географічних прив'язок дозволяє фрілансу активно розвиватися. За даними сервісу віддаленої роботи Freelancehunt, з 2008 по 2016-й обсяг замовлень на фрілансі щорічно подвоювався, а вже в цьому році кількість користувачів перевищить позначку в 1 мільйон.

Сьогодні на 700 000 виконавців доводиться 280 000 замовників. За останні 7 років щорічний приріст позаштатних спеціалістів становив від 33 до 57%. При збереженні такої динаміки, до 2030 року кількість фрілансерів може наблизитися до 4 мільйонів, що складе 16% працездатного населення країни. В результаті кожен шостий українець буде працювати в форматі самостійної зайнятості (за даними Кабміну, згідно з результатами електронної перепису за 2020 й рік, в Україні живе 25 млн людей працездатного віку - від 15 до 64 років).

 
«Все більше українців придивляється до гібридних форматів роботи, яка має на увазі більш вільний графік і комбінування віддаленої і офісної роботи в різних пропорціях, - зазначає засновник сервісу Freelancehunt Олег Топчій. - Згідно з нашими опитуваннями, для 40% виконавців головною перевагою є відсутність начальника, а більше половини називають фріланс основним джерелом доходу».
Хвиля розвитку фрілансу спостерігається і в інших країнах. Так, в Британії, Нідерландах і Франції приріст позаштатних співробітників вже перевищує попит на штатних працівників. Згідно з даними Асоціації незалежних і самозайнятих професіоналів (IPSE), з 2000 по 2014 рік кількість фрілансерів в Європі зросла дворазово. У підсумку «вільні художники» стали найбільш швидкозростаючою групою на ринку праці ЄС. Схожа ситуація відбувається в США, сьогодні кожен третій працюючий американець є фрілансером, а через сім років на самостійну зайнятість перейде кожен другий.

Двигуном ринку самозайнятих фахівців стає gig economy - модель економіки, яка передбачає вільну і короткострокову форму зайнятості.

 
«Робочий день стає більш гнучким. Технології дозволяють робити більше за меншу кількість часу і виконувати більш різнопланові завдання, - каже Олег Топчій. - Як наслідок, фахівці зможуть працювати одночасно на кілька компаній. Зараз таке практикують, наприклад, SEO та SMM-спеціалісти. В майбутньому графік роботи фахівця може бути змінено відповідно кількох роботодавців, враховуючи постійне місце роботи і фріланс-завдання».
Джерело:  Freelancehunt
Переглядів: 145 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close