DVI

Понеділок, 19.03.2018, 08.45.31
Головна » 2016 » Серпень » 9 » Проект китайського «автобуса майбутнього» TEB (Straddling Bus) може виявитися аферою
16.30.36
Проект китайського «автобуса майбутнього» TEB (Straddling Bus) може виявитися аферою

      Китайські ЗМІ стверджують, що гучний проект футуристичних автобусів-тунелів TEB, здатних «парити» над дорожніми пробками, є нічим іншим, як великомасштабною аферою.

Як ми вже відзначали в попередніх матеріалах на цю тему, сама ідея, покладена в основу TEB, не нова і зародилася ще в 1969 році. Потім в 2010 році інженер Сонь Южу спробував вдихнути в проект друге життя, але безуспішно. Проект вдалося поставити на ноги тільки з третьої спроби. По крайній мірі, так здавалося ще недавно. У травні цього року компанія Transit Explore Bus привезла на виставку International High-Tech Expo в Пекіні макет автобуса, а минулого тижня відрапортувала про перші польові випробування робочого прототипу. Про цю подію написали багато зарубіжних ЗМІ, але разом з захопленням проект отримав чималу порцію критики, а на адресу його творцям посипалися звинувачення в шахрайстві.

По-перше, TEB проїхав всього 300 метрів. По-друге, виробникам пізніше довелося визнати, що випробування проводилися не на звичайній дорозі, а на спеціальному треку. Більш того, про моделювання реальних дорожніх умов в даному випадку навіть і говорити не доводиться. Не зайвим буде зазначити ще один факт: за даними Global Times, головний інженер проекту закінчив лише кілька класів школи і не має вищої освіти.

На даний момент не до кінця зрозуміло, яким чином автомобілі будуть проїжджати крізь TEB. Справа в тому, що дно TEB піднімається над поверхнею дорожнього покриття на висоту всього 2,1 м, тоді як обмеження по висоті для інших транспортних засобів на китайських дорогах досягає 4,5 метрів. У питанні об'їзду дорожніх знаків, світлофорів та узгодження руху з іншими транспортними засобами - поки також немає повної ясності. Зрештою, оскільки TEB пересувається по рейках і коректніше називати його трамваєм, ніж автобусом, потрібно вносити відповідні зміни в дорожню інфраструктуру. І навряд чи це будуть копійчані витрати. На цьому основні спірні моменти закінчуються.

Що ж стосується звинувачень в шахрайстві, відповідні матеріали опублікували одночасно кілька державних ЗМІ, в числі яких Global Times і Sina. Наведені ними докази виглядають, м'яко кажучи, не надто переконливими, але все ж. Автори статей акцентують увагу на тому, що краудфандінгова кампанія зі збору коштів на випуск TEB проводилася онлайн без участі фінансових посередників і без будь-яких гарантій для інвесторів. Також згадується, що державні органи, зокрема, Комісія муніципального розвитку і реформ Циньхуандао, а також Шанхайський університет транспорту, відмовляються визнавати будь-який зв'язок з проектом, тоді як в TEB раніше заявляли про тісну співпрацю з вищезазначеними організаціями.

Чи виправдаються ці звинувачення, дізнаємося вже в наступному році, коли буде (або не буде) проведено повномасштабне тестування TEB.

Джерело: hmarochos.kiev.ua i shanghaiist.com
Переглядів: 114 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: