13.19.47
Продажі мікрокомп'ютерів Raspberry Pi перевищили 30 млн примірників
      Мікрокомп'ютери Raspberry Pi, що випускаються з 2012 року, користуються великою популярністю у інженерів і ентузіастів електроніки. Нещодавно була пройдена чергова знаменна віха в розвитку «малинки» - сумарні продажі одноплатних мікрокомп'ютерів Raspberry Pi перевищили 30 млн штук. Насправді кордон був пройдений ще на початку місяця, але оголосили про це зараз. Про досягнення розповів співзасновник британської Raspberry Pi Foundation і генеральний директор комерційного підрозділу Raspberry Pi Trading Ебен Аптон.

З огляду на клас і продуктивність цих пристроїв, показник продажів цих пристроїв за семирічний період вражає, особливо на тлі початкового плану продажів в 10-20 тис. vікрокомп'ютерів. Для порівняння, легендарний комп'ютер Commodore 64 за 11,5 років на ринку розійшовся тиражем 12,5 млн штук. Це якщо спиратися на цифри з дослідження Майкла Стейлі. Є й інші оцінки, що вказують, що тираж Commodore 64 насправді був набагато більше - від 17 до 30 мільйонів. З іншого боку, фактичні продажі Raspberry Pi вже досягли верхньої межі передбачуваного обсягу продажів Commodore 64.

Тут також можна згадати, що станом на 2017 рік було продано 12,5 млн Raspberry Pi. Тобто, за останні два роки попит на Raspberry Pi істотно виріс. Було б цікаво поглянути на оновлену статистику з продажу конкретних моделей Raspberry Pi, але, на жаль, поки її немає.

Лінійка Raspberry Pi включає більше десятка різних модифікацій, включаючи мінімалістичну Raspberry Pi Zero за $ 5. У жовтні актуальна версія Raspberry Pi 4 стала вдвічі потужніша - за рахунок оновлення прошивки вдалося підвищити частоту процесора однокристальної системи до значних 2,147 ГГц. А журнал Time поставив Raspberry Pi на третє місце свого рейтингу 10 кращих гаджетів десятиліття. І треба сказати, що цілком заслужено. Цікавих проектів на основі Raspberry Pi було незліченну кількість, наприклад, нещодавно співробітники Oracle зібрали суперкомп'ютер з понад тисячу Raspberry Pi 3 B +. Ймовірно, в майбутньому ми ще побачимо чимало цікавих розробок на основі Raspberry Pi, а сама платформа переживе ще чимало оновлень.

Джерело: overclock3d
Переглядів: 554 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close