DVI

Середовище, 19.12.2018, 05.22.23
Головна » 2018 » Січень » 3 » Процесори AMD теж сповільняться через патчі для чіпів Intel, якщо розробники не виключать їх з «латок»
19.00.38
Процесори AMD теж сповільняться через патчі для чіпів Intel, якщо розробники не виключать їх з «латок»
      Сьогодні ми дізналися про величезний провал Intel - в останніх кількох поколіннях процесорів компанії є вразливість, що дозволяє зловмисникам отримати доступ до даних в захищеній пам'яті ядра.

Нагадаємо, проблема лежить в апаратній архітектурі 64-бітних чіпів, а для її вирішення потрібно внести відповідне виправлення на базовому рівні в кожній популярної операційної системи, включаючи Windows, Linux і macOS. Ці виправлення сильно вдарять по продуктивності систем (оскільки переносять ядро ​​ОС в повністю окремий адресний простір), знизивши її на 5-30% (залежно від конкретного завдання і моделі процесора).

Ще в кінці минулого року співробітник AMD Томас Лендакі заявив, що останні процесори AMD (Opteron, Ryzen, EPYC і т.д.) мають імунітет до вищеописаної уразливості. Однак радість шанувальників «червоних» виявилася передчасною - розробники, схоже, вирішили не враховувати захищеність архітектури AMD від подібного типу атак і випустити універсальні виправлення KPTI [Kernel Page Table Isolation] для всіх систем. По крайній мірі, на це вказує виправлена ​​версія ядра Linux під порядковим номером 4.15, яка вважає, що AMD містять вразливість.

На даний момент існує висока ймовірність, що розробники ОС просто проігнорують імунітет чіпів AMD і не додадуть їх в виняток. Як результат, після випуску виправлень KPTI з продуктивністю систем на процесорах AMD трапиться рівно те ж саме, що і з машинами на чіпах Intel. Тобто, вона істотно знизиться. Але будемо сподіватися, що «червоні» знайдуть потрібні слова, і розробники все ж зроблять виняток для компанії. Поки що всі подробиці щодо вразливості тримаються в строгому секреті, повний звіт повинні опублікувати ближче до кінця місяця після випуску виправлень.

Джерело: TechPowerUp i phoronix
Переглядів: 69 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: