15.26.30
Причиною погіршення 3G-зв'язку в західних регіонах України стали заборонені радіотелефони стандарту DECT 6.0

      Фахівцям Західного філії УДЦР вдалося локалізувати джерело радіоперешкод, які погіршують якість зв'язку в мережах 3G. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За словами глави Західного філії УДЦР Петра Комара, головним джерелом радіоперешкод, які негативно впливають на роботу базових станцій стільникового радіозв'язку стандарту UMTS в регіоні, стали заборонені в Україні та Європі радіотелефони стандарту DECT 6.0. Справа в тому, що ці моделі орієнтовані на ринок США і призначені для роботи в діапазоні частот 1920 МГц - 1930 МГц, виділеному державою під мережі 3G.

Як зазначається, найбільшу кількість телефонів DECT американського зразка зосереджена саме в західних областях, що призводить до створення істотних перешкод мобільного зв'язку на відповідних частотах і зниження якості наданих послуг мобільного зв'язку.

Для вирішення проблеми було створено спеціальну комісію, до якої увійшли представники філії УДЦР, операторів, телекомунікаційних провайдерів, Управління державного нагляду НКРЗІ, а також співробітники відділу протидії кіберзлочинності Національної поліції у Львівській області. Головним завданням комісії стане проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з громадянами про неприпустимість експлуатації радіотелефонів стандарту DECT 6.0 із застосуванням всіх можливих засобів і способів в рамках чинного законодавства.

УДЦР акцентує увагу на тому, що використання радіотелефонів стандарту DECT 6.0 підпадає під дію Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, відповідно до статті 148-1, здійснення дій, які призвели до зниження якості функціонування телекомунікаційних мереж, або самовільне (без відома оператора телекомунікацій) отримання телекомунікаційних послуг тягне за собою накладення штрафу в розмірі від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 грн). Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою відшкодування збитків, завданих оператору, та накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

Джерело: УДЦР
Переглядів: 336 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close