09.59.02
Представлена операційна система Android O Developer Preview

       Компанія Google випустила операційну систему Android O Developer Preview. У минулому році Google теж випустила попередню версію нової ОС в березні, але, тим не менш, реліз став несподіванкою. Android O Developer Preview вже доступна для завантаження.

Як і раніше в подібних випадках, збірка ця орієнтована на розробників, так що повсякденно користуватися такою версією ОС не можна. Споживча версія наступної версії Android традиційно вийде восени і, ймовірно, нас очікує ще один анонс Android O в ході майбутньої Google I / O в травні з випуском бета-версії для публічного тестування.

Отже, Google поки не розкриває всіх карт, але про деякі нововведення і поліпшення відомо вже зараз. Само собою, в Google в черговий раз попрацювали над енергозбереженням. В Android O Google продовжує тенденцію урізання функціональності програм у фоновому режимі, щоб скоротити витрату енергії до мінімуму. Загалом, це те, що в iOS вже зроблено давно.

За словами головного інженера підрозділу по розробці Android Дейв Берк, в Android O введені нові автоматичні обмеження на процеси і операції, що здійснюються додатками у фоновому режимі, за трьома ключовими областям: прихована передача даних, фонові служби та поновлення розташування. Цілком можливо, що ці зміни будуть мати негативні наслідки для деяких додатків, тому розробники хочуть подивитися як буде на практиці. Оцінювати поліпшення автономності досить складно, особливо на такій ранній стадії, так що поки складно сказати, чи матиме ця стратегія Google потрібний ефект.

Куди простіше оцінювати зміни в системі відображення повідомлень. Схоже, що Google вирішила міняти оповіщення з кожним новим випуском наступної ключової версії ОС. Але підхід Android в цілому здається краще, ніж у конкурентів. Що ж стосується Android O, тут головним нововведенням стала можливість групування повідомлень за категоріями, що має назву «Каналами». Поки опис виглядає досить розпливчастим, але, схоже, що користувачі отримають більше контролю над налаштуванням повідомлень в розрізі додатків, вони зможуть вибрати, повідомлення від яких додатків вони хочуть бачити на головній панелі, а яких - ні. Тому, якщо додаток пропонує «високопріоритетні оповіщення» і «цільову рекламу», можна буде змусити його замовкнути прямо із загальних налаштувань Android, не копаючись в інтерфейсі програми.


Що стосується «розпливчастості», Брек згадує якісь «нові візуальні ефекти і угруповання повідомлень». Відтінки повідомлень і група повинна підвищити зручність роботи з повідомленнями, одночасно зберігши огляд головного екрану.

Ще одне цікаве нововведення, про яке йдеться в документації для розробників, - відкладені повідомлення - по аналогії з листами. Можна буде відкласти прочитання повідомлення, після чого воно з'явиться знову лише через деякий час. Досить-таки корисна можливість.

В Android O компанія Google також прагне підвищити якість переданого аудіо на Bluetooth-навушники шляхом впровадження підтримки «високоякісних аудіокодеків», в тому числі Sony LDAC.

Крім того, Google дозволить розробникам додатків створювати «адаптивні іконки», які будуть змінювати свій зовнішній вигляд і форму в залежності від обраної теми оформлення. Це може говорити про дві речі: оформлення тем зростає, або зростає популярність іконок, але більшість просто не бажає з ними возитися.

Ось ще кілька змін, пов'язаних з відображенням контенту і навігацією по інтерфейсу:
  • справжній режим «картинка в картинці» для відео;
  • нове спливаюче вікно, яке додатки можуть використовувати замість вікна системних попереджень (насправді це звучить жахливо);
  • підтримка багатовіконності для виконань дій на зовнішньому моніторі»;
  • нові способи забезпечення можливості навігації та автоматичного управління елементами інтерфейсу клавіатурою, в тому числі через клавішу Tab і клавіші зі стрілками.
Якщо скласти все це разом, то стає очевидним, що Google сповнена рішучості змусити Android працювати краще на хромбуках.

Є ще маса нововведень конкретно для розробників. Це API з автозаповненням, які повинні спростити додавання менеджерів паролів до списку додатків з правами на автозаповнення, підтримка шрифтів на повноцінних ресурсів Android, що має спростити їх застосування в XML-макетах, покращений WebView, нові компоненти Java, включаючи Java 8 API і оптимізації середовища виконання коду, «телекомунікаційний фреймворк» для підтримки сторонніх VOIP-додатків в якості рідних, функція Network Aware Networking для обміну даними між Android-пристроями і багато іншого.

Android O Developer Preview підтримують Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel, Pixel XL, Pixel C. Власники цих пристроїв можуть без проблем завантажити оновлення «по повітрю», не вдаючись ні до яких хитрощів. Крім того, протестувати нову ОС можна на ПК за допомогою емулятора.

Джерело: Google
 
Переглядів: 294 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close