09.00.38
Правоохоронці почали цікавитися «Майнерами»
      Судячи з усього, стрімке подорожчання Bitcoin і зростаюча популярність криптовалюти як явища в цілому не залишилися непоміченими українськими правоохоронцями. Останнім часом українські кіберстарателі все частіше стають об'єктами інтересу правоохоронних структур і піддаються обшукам і позбавляються найціннішого - обладнання (готових «ферм») для видобутку криптовалюти. Про це керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум» Артем Афян розповів у своїй колонці на сайті liga.net.

За словами юриста, основним мотивом дій, що здійснюються співробітниками СБУ, є реквізиція.

«Майнінгове обладнання вилучається, подальший хід справи поки не особливо цікавить охоронців правопорядку. Головне - відібрати», - пише він.

Артем Афян перераховує чотири основні статті, які ставлять українським кіберстарателям і дає короткий коментар по кожній з них:
  1. Контрабанда. Зазвичай обладнання для Майнінг імпортне і недешеве. І часто без документів, що дозволяє кваліфікувати дії власника, як незаконне ввезення обладнання. Раніше ця стаття була вилучена з Кримінального кодексу, але важливо те, що адміністративної відповідальності вистачить на те, щоб забрати сервери.
  2. Незаконне підключення до електромереж. Погана новина для тих, хто забезпечував маржинальність Майнінга безтурботно прокинутим проводом до найближчого стовпа, оскільки до електрики, як і в будь-якому іншому товару застосовується поняття крадіжки. Причому в разі Майнінга - в особливо великих розмірах.
  3. Фіктивне підприємництво. Криптовалюта і віртуальний світ, звідки раптом утворюються справжні гроші, не більше ніж ілюзія, описана Кримінальним кодексом.
  4. Ухилення від сплати податків. Все, що стосується податків, викликає сильний хапальний рефлекс. Тому будь-яке поліпшення добробуту українського громадянина, на думку влади, має бути відображено в податкових деклараціях (схоже, неважливо, що законодавчо таке поняття як «криптовалюта» не визначене).
Юрист також зазначає, що це лише «перші ластівки» і в наших реаліях під статтю можна підвести що завгодно, як то кажуть, було б бажання. Він також зазначає, що це не означає незаконність такої діяльності як «Майнінг», адже вимоги закону в сфері криптовалюти поки чітко не визначені, але звертає увагу на «основні червоні лінії», за які безумовно не варто переходити цифровим бізнесменам.

Що стосується прикладів, як мінімум два таких випадки вже відомі, причому вони відбулися в різних містах: Києві та Чернігові. Копії судових постанов у цих справах є в Єдиному державному реєстрі судових рішень (1 і 2). Перша постанова викликає особливий інтерес, точніше, її частина:
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_3 за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість з метою виготовлення та емісії грошових сурогатів крипто валюти «біткоін», випуск та обіг якої на території України заборонений, відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України «Про Національний банк України», в порушення вимог Законів України «Про Національний банк України», «;Про банки і банківську діяльність», статті 9 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» згідно якої платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні виключно після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру.

В даному випадку доречно буде згадати роз'яснення НБУ щодо правомірності використання Bitcoin в Україні. Тоді позиція регулятора щодо біткоіни була наступною:

«Криптовалюта Bitcoin як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальної вартості і не може використовуватися фізичними і юридичних осіб на території України як засіб платежу, оскільки це суперечить нормам українського законодавства».

Джерело: liga.net
Переглядів: 534 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close