14.18.16
Правила при спілкуванні в Мережі
Правила при спілкуванні в Мережі

                  Чомусь багато людей забувають про правила етикету, як тільки починають спілкуватися зі своїми співрозмовниками в віртуальному світі. Часто навіть досить ввічливі люди не розуміють, що вони не дотримуються правила спілкування в Мережі. Зараз пропоную розглянути кілька порад, що стосуються спілкування в інтернет-месенджерах і по VoIP (наприклад, Skype). Ці нескладні поради легко запам'ятати, і після вашим співрозмовникам буде легко з вами спілкуватися.

IM (ICQ, Jabber та інші)

1. Варто спочатку дізнатися, чи зможе людина з вами спілкуватися. Деякі інтернет-месенджери підтримують функцію пінгу, коли можна просто "постукати" співрозмовнику, і якщо він вільний, то обов'язково відповість. Часом складно спілкуватися з людиною, яка пише і пише, не питаючи, зайняті ви, чи ні. При цьому така людина може ображатися на ваше мовчання. Так що не варто себе вести подібним чином.

2. Якщо ви спілкуєтеся у справі, пишіть короткі і зрозумілі повідомлення. Не варто розтікатися, заводячи довгу безглузду розмову, якщо ви можете отримати потрібну інформацію за пару хвилин.

3. Якщо ви недоступні для спілкування, зайняті, або просто відсутні, вивішує відповідне ярличок і статус.

 Відеоконференцій

1. Краще всього, якщо ви завжди будете контролювати при спілкуванні, чи включений мікрофон або камера. Робіть це, якщо не хочете потрапити в незручну ситуацію.

2. При спілкуванні сидите. Співрозмовникам не дуже зручно спілкуватися з тими, хто бігає перед камерою, і кого майже не видно. Крім того, краще не дуже активно жестикулювати, при спілкуванні по Skype і іншим VoIP-програмах це заважає спілкуванню.

3. Як і у випадку звичайних конференцій, якщо ви збираєтеся брати участь в серйозному засіданні (нехай і шляхом участі у відеоконференції), не варто надягати гавайську сорочку.

Мобільний телефон

1. При спілкуванні за допомогою свого мобільного пристрою не варто включати зовнішню акустику. Це дуже заважає іншим людям, які знаходяться поруч з вами. Незважаючи на очевидність сказаного, зараз стає все більш модним спілкуватися при включеному зовнішньому динаміці.

2. Не розповідайте нічого такого, що варто тримати при собі. Нагадаю, що мова йде про спілкування по справі, а не святковим бесіді. Ви ніколи не знаєте, хто може знаходитися поряд з вами, тому не варто називати паролі / імена / інші дані, які є конфіденційними. В іншому випадку можуть постраждати ваші клієнти і ви самі.


На сьогодні все, якщо у вас є якісь свої міркування з цього приводу, прошу до участі в дискусії.
Переглядів: 480 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close