DVI

Вівторок, 24.04.2018, 20.54.51
Головна » 2016 » Жовтень » 29 » Потужності електростанцій на поновлюваних джерелах енергії вперше в історії перевищили потужності вугільних електростанцій
16.45.30
Потужності електростанцій на поновлюваних джерелах енергії вперше в історії перевищили потужності вугільних електростанцій
      Міжнародне енергетичне агентство в черговій доповіді повідомило, що сумарна потужність електростанцій, що працюють на альтернативних (відновлюваних) джерел енергії, вперше в історії перевищила потужність всіх вугільних електростанцій. Всього ж сонячні і вітряні станції додали за рік більше потужності, ніж електростанції на вугіллі, газі та ядерному паливі.
Цього вдалося досягти завдяки тому, що за минулий рік потужності станцій на відновлюваних джерелах енергії зросли більш, ніж на 50%. Всього за минулий рік в світі було встановлено 153 ГВт потужностей, в тому числі 49 ГВт від сонячних і 63 ГВт від вітряних станцій. За цей період кожен день в світі встановлювалося по півмільйона сонячних панелей, а в Китаї щогодини з'являлися по два нових вітроенергогенератора. Не дивно, що світовим лідером зі зростання потужностей відновлюваної енергетики є Китай, на його частку припадає 37% світового зростання.

Це пов'язано в першу чергу з тим, що виробництво енергії на таких станціях залежить від умов навколишнього середовища: кількості сонячного світла (день / ніч, положення щодо світила) або швидкості вітру (для вітряних станцій), тоді як вугільні станції при бажанні можуть працювати 24 години на добу.

Значне зростання потужностей відновлюваної енергетики дослідники пов'язали зі зниженням вартості спеціального обладнання, необхідного для виробництва енергії з таких джерел - сонячних панелей, вітрогенераторів і т.д. Приміром, вартість установки вітрової електростанції з 2010 по 2015 роки впала на 30%, а вартість великих сонячних електростанцій - в 3 рази. При цьому в найближчі 5 років прогнозується зниження вартості вітряків на 15% і сонячних електростанцій на 25%.

Джерело: BBC
Переглядів: 142 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: