09.46.39
Потужність мережі Folding@Home перевалила за 1 ExaFLOPS. Це на порядок більше, ніж у найшвидшого суперкомп'ютера в світі
      На тлі триваючої пандемії коронавируса проект Folding@Home, на дослідження важких захворювань і розробку ліків, в тому числі і від COVID-19, продовжує стрімко нарощувати міць. Тільки днями ми писали про збільшення потужності мережі до 470 PFLOPS після підключення 400 000 нових добровольців за два тижні, що відповідає зростанню 1200%. І ось через кілька днів загальна продуктивність всіх систем, підключених до Folding@Home, перевалила за 1 ExaFLOPS (1018 операцій з плаваючою комою в секунду).

Нагадаємо, Folding@Home - некомерційний проект з пошуку ліків від різних серйозних захворювань на платформі розподілених обчислень. Учасники Folding@Home встановлюють на своїх системах спеціальне ПЗ, тим самим надаючи частину ресурсів для розподілених обчислень.

Число систем, підключених до Folding@Home постійно змінюється, як їх загальна продуктивність. Швидка перевірка статусної інформації на поточний момент дозволяє дізнатися, що зараз мережа теоретично здатна вичавити піковe 1,5 ExaFLOPS від 4 630 510 процесорних ядер і 435 563 графічних процесорів AMD і NVIDIA. Це на порядок більше продуктивності Summit - найшвидшого суперкомп'ютера в світі. Таблиця нижче дає уявлення про розподіл часток систем в розрізі різних ОС.

Як бачимо, більшу частину складають ПК під управлінням ОС Windows, які сумарно забезпечують 1,3 ExaFLOPS, ще 0,17 ExaFLOPS доводиться на Linux-системи, тоді як частка ПК на macOS знаходиться на рівні статистичної похибки.

До слова, сумарна продуктивність усіх 500 найпотужніших суперкомп'ютерів зі списку TOP-500 становить 1,65 ExaFLOPS. Тобто, у Folding@Home є всі шанси перевершити це вражаючий показник.

Що цікаво, настільки великий наплив користувачів привів до браку робочих одиниць (невеликих фрагментів робочих навантажень, які розподіляються між всіма учасниками мережі) і зараз куратори Folding@Home в терміновому порядку розширюють можливості мережі.

Folding@Home не обов'язково зможе знайти ліки або створить вакцину від коронавіруса, але внести свою лепту в досягнення цієї настільки бажаної мети цілком може.

Тут дуже доречно буде згадати про новостворений суперкомпьютерний консорціум, що поєднує великі суперкомп'ютери різних дослідницьких інститутів і технологічних компаній США для боротьби з епідемією. У розпорядженні консорціуму також знаходиться чималий обчислювальний ресурс - 16 систем сумарною потужністю понад 330 PFLOPS.

Залишається сподіватися, що всі ці зусилля допоможуть нам швидше перемогти коронавірус і (згодом) повернутися до нормального способу життя.

Джерело: Anandtech

 

Переглядів: 174 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close