13.30.43
Портрет українського програміста: молодий, без дітей і задоволений роботою [інфографіка]
      Вчора, 4 квітня 2021 року програмісти святкували одну з версій свого професійного свята. Щоб дізнатися більше про те, як живуть і працюють українські IT-розробники, сервіс віддаленої роботи Freelancehunt провів опитування серед зареєстрованих фрілансерів-програмістів і склав портрет програміста.

Професію розробника сміливо можна назвати чоловічою, оскільки серед її представників лише 7% дівчат. Фахівці в даній галузі досить молоді, оскільки велика частина виконавців (36%) - у віці від 18 до 24 років. Втім, кількість розробників в більш старшій категорії (25-34 роки) лише незначно менше. Цікаво, що в основному перший рядок коду респонденти сервісу написали до настання 21 років.

Більшість опитаних мають досвід програмування кілька років. Третина фрілансерів зайняті розробкою більш 5 років, а 27% «кодят» від одного до двох років. Зі знанням англійської у розробників все добре - у 58% з них рівень Intermediate, а 37% мають більш просунуті знання.

Якщо говорити про програмістів-фрілансерів, то 74% працюють поодинці. При цьому у 38% є власні стартапи, які планують розвивати. Найбільш популярною мовою програмування є PHP - його використовує третина опитаних. Більш скромні показники у Python (16%) і C ++ (11%).

Приблизно рівна кількість виконавців працюють в статусах Junior і Мiddle, останні поступаються лише на кілька відсотків. У меншості старші фахівці - Senior не більше 10%. Третина розробників відзначають, що не завжди можуть знайти замовлення з першого разу. Проблем з клієнтами не відчувають 45% опитаних. В основному це ті, хто має досвід роботи понад три роки.

Відзначаючи формат роботи, варто вказати, що 88% програмістів, зайнятих на фрілансі, трудяться з дому. Власні квадратні метрами в своєму розпорядженні  мають 42% творців кодів, кожен третій знімає житло, а 25% проживають під одним дахом з батьками. У статусі «холостяк» знаходяться 45%, а третина носять на безіменному пальці кільце. 24% перебувають у відносинах або цивільному шлюбі, і тільки кожен четвертий програміст знаходиться в статусі батька.

Що стосується заробітків, то 32% з опитаних називають фріланс додатковим джерелом заробітку. 46% програмістів на фрілансі отримують більше $ 1000, а 32% - більше $ 2000. Зарплатами в $ 3000 і вище можуть похвалитися лише 7% фрілансерів. При цьому програмісти прагнуть більшого. 42% вказали, що не готові зупинятися на наявних фінансових результатах. Якщо говорити в цілому про ставлення до спеціальності, то 78% IT-фахівців відзначають, що їх влаштовує професія і міняти свій профіль вони не збираються.

Опитування серед фрілансерів проводився на платформі Freelancehunt з 18 по 29 лютого 2021 року в опитуванні взяли участь 2183 зареєстрованих виконавця.

Джерело: Freelancehunt
Переглядів: 145 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close