10.11.17
Портрет українського фрілансера 2017 року за версією сервісу Freelancehunt [інфографіка]
      Український фріланс-сервіс Freelancehunt провів опитування серед своїх користувачів, кількість яких вже перевищила 100 тис. чоловік, і отримав портрет сучасного українського фрілансера, з якого можна дізнатися, де живуть, як працюють, і що думають про свою роботу віддалені працівники.

За данимм Freelancehunt.com більшість фрілансерів на цій платформі - 83,3% - вважають за краще працювати вдома, не дивлячись на відволікаючі фактори - у деяких з них є сім'ї, діти, домашні тварини. Є й ті, хто йде працювати в кафе - 2,1% і коворкінг - 0,6%. В офісі працюють 7,2% - це вже досить досвідчені фрілансери, найчастіше працюють як ФОП.

Більше половини, а саме 58,2% виконавців, люблять домашніх тварин. Самі бажані представники домашній фауни - коти і кішки (30,8%), на другому місці собаки (17,3%), на третьому - рибки і папуги (9,1%). Є серед фрілансерів і любителі екзотики - менше 1% містять земноводних і курей.

У власному житлі проживає майже половина фрілансерів (48,9%). З них в приватному будинку розташовується 12,1%, інші або залишаються з родичами (22,8%), або знімають квартиру (22,8%), кімнату (4%) або будинок (1,5%).

Є думка, що фрілансери люблять поспати. Статистика показала, що це дійсно так: 39,8% - сови, і всього 11,8% жайворонки, інші - готові пристосовуватися до мінливого графіка. Найчастіше ранковий сон є компенсацією - справа в тому, що виконавцям досить часто доводиться займатися творчістю вночі, проте майже третина фрілансерів - 28,5% категорично відмовляються від нічних змін.

Разом з тим планувати графік фрілансерам складно: 59,1% з них дуже стараються скласти розклад, але слідувати йому практично не вдається. До них приєднуються ще 12,7% опитуваних, які розуміють необхідність планування, але так і не починають його. 

Продуктивність виконавців досить висока, рідко хто затягує виконання проекту на місяць, три і більше. 63% опитуваних виконують проект менше, ніж за тиждень; 21,9% - за дві; 8,1% працюють над проектом близько місяця; і лише малий відсоток виконавців - 2,8% виконує роботу за три місяці і 2,1% до півроку.

Фрілансери - люди, як правило, грамотні і освічені: 71,8% з них мають вищу освіту, а 3,4% - навіть вчений ступінь. Лише 15,9% мають середньо-спеціальну освіту і 8,9% - середню. Досвідчених виконавців стає все більше, а новачків, які прийшли в сферу фрілансу тільки в цьому році, не так багато - 22,4%. Тих, хто працює від 1 до 2-х років - 17,2%, решта виконують замовлення 5 років і більше.
Найчастіше фрілансери працюють поодинці, але іноді не проти стати частиною команди. Фрілансерів-одинаків серед опитаних - 76,9%, в невеликій групі з 2-3 чоловік працює 17,7% і лише 5,3% приєднуються до команд, де кількість учасників може бути від 4 і більше. При цьому абсолютна більшість фрілансерів (90,4%) ніколи або рідко звертаються до колег по допомогу і лише 9,6% користуються послугами колег по цеху - зазвичай при великому завантаженні або отриманні масштабних проектів.

У відповідях на питання, чому вони вибрали фріланс, 49,9% респондентів відповіли, що їм подобається мати вільний графік, працювати вдома і самостійно планувати свій час. 39,3% - привертає дохід і відсутність контролю начальника, 11,3% прийшли у фріланс випадково і 0,5% прийшли за пошуком підходящої роботи після звільнення, виходу в декрет або виходу на пенсію.
Для більшої частини виконавців - 62,4% фріланс є основним доходом, і вони не готові повернутися в офіс заради стабільної зарплати, інші сприймають свою діяльність як підробіток - тимчасовий або постійний.

Джерело: Freelancehunt
Переглядів: 342 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close