14.00.53
Порівняльний огляд сервісів зберігання заміток

      Нещодавно один з перших по-справжньому успішних стартапів - сервіс зберігання заміток Evernote - оголосив про істотні зміни в своїх тарифних планах. В рамках цієї статті немає завдання проаналізувати всі причини цієї події, Evernote вже багато разів змінювали умови користування сервісом, але вперше такі зміни зачіпають базові функції. Ключова відмінність нововведень - обмеження безкоштовного аккаунта двома пристроями. Іншими словами, якщо в користуванні смартфон і ноутбук, то можна не переживати. Але якщо до них додається планшет, або ще один смартфон, або домашній/робочий десктоп, то потрібно переходити на платну підписку, яка включає в себе також масу, цілком можливо, що і непотрібних функцій.

На щастя, існують альтернативні сервіси, що пропонують в основному схожу, з деякими варіаціями, функціональність з управління нотатками.
Про їх особливості - текст нижче.

Для початку розглянемо пропозиції від трьох китів сучасної індустрії: Apple, Google і Microsoft.

Apple Notes

  • Платформи: iOS, macOS, web
  • Ціна: безкоштовно (системний сервіс)
  • Обмеження: обсяг сховища iCloud
  • Можливість імпорту заміток Evernote: є

0001 apple notes

За великим рахунком, у «Нотаток» є тільки один незаперечний плюс (який багато хто розцінює як мінус) - вони спочатку доступні на практично будь-якому сучасному пристрої Apple. Синхронізація відбувається за допомогою iCloud, хмарного сервісу Apple, який сьогодні цілком надійний і є основою екосистемою компанії.

Додаток «Нотатки» підтримує однорівневі папки і просте, але цілком достатня форматування: різні стилі тексту, створення списків, графічні елементи в будь-якій частині замітки. Підтримується голосове введення і малювання. Крім того, кожну окрему замітку можна захистити паролем або ж, навпаки, поділитися її вмістом через стандартне меню «Поділитися» в iOS або macOS. Через це ж меню можна перетворити замітку в нагадування, що перенаправляє її відповідними програмами «Нагадування» на всіх пристроях. Однак вбудованих нагадувань в «Нотатках» Apple немає.

У прийдешніх версіях iOS 10 і macOS 10.12 Sierra додасться також функція командної роботи над нотатками, що істотно підвищить привабливість додатка, особливо для корпоративних користувачів.

На жаль, незважаючи на явну привабливість, відсутність клієнтських додатків для конкуруючих платформ не може зробити «Нотатки» Apple універсальним замінником Evernote, як iMessage і FaceTime не зможуть замінити в масовій свідомості Viber або WhatsApp.

Google Keep

  • Платформи: Android, Chrome, web, iOS
  • Ціна: безкоштовно
  • Можливість імпорту заміток Evernote: немає

Сервіс Google Keep знайомий всім користувачам Android. Це такий же системний сервіс у Google, як Notes у Apple, проте зі своїми нюансами. У плані форматування заміток доступні майже всі стандартні опції, такі як списки, стилі тексту і голосове введення. На жаль, будь-які графічні файли, додані в замітку, відображаються виключно в її заголовку.

Проте, замітки в Google Keep можна перетворювати в нагадування, при цьому вони не передаються в якийсь окремий додаток, як це відбувається у Apple, а просто переміщаються в відповідний розділ всередині самого сервісу.

Інтерфейс Google Keep, за рахунок застосовуваних шрифтів і колірної гами, справляє грайливе враження. У підсумку, зайва примітивність в оформленні заміток і відсутність десктопних клієнтів Google Keep можуть для когось виявитися цілком достатніми у вигляді самостійного продукту, але в якості заміни Evernote розглядатися не можуть.

Microsoft OneNote

  • Платформи: Windows, Windows Phone, macOS, iOS, Android, Amazon, Chrome, web
  • Ціна: безкоштовно
  • Обмеження: обсяг доступного простору OneDrive
  • Можливість імпорту заміток Evernote: є (тільки для Windows)

OneNote - прекрасний вибір для користувачів Windows, завдяки своїй тісній інтеграції з сервісами Microsoft. Але навіть якщо ви - користувач якихось альтернативних платформ, OneNote може виявитися дійсно непоганою заміною. Засоби форматування заміток багатющі, ніяких обмежень по кількості заміток в місяць, як це властиво Evernote, у Microsoft немає. Зображення можна розташовувати в будь-якій частині тексту, що є явною перевагою перед Google Keep.

З мінусів можна відзначити деяку перевантаженість інтерфейсу і, на перший погляд, надмірно структуровану систему сортування заміток по розділах і блокнотів, але з часом до цього можна звикнути. На жаль, якщо під руками немає Windows 7 або новіше, то імпортувати замітки з Evernote в OneNote можна тільки вручну.


На щастя, не тільки трьома великими гравцями обмежений ринок пропозицій альтернатив Evernote. Маса вдалих і не дуже рішень вже давно намагаються завоювати собі місце під сонцем, пропонуючи користувачам своє бачення сервісів заміток.

Simplenote

Назва сервісу говорить сама за себе - це найпростіші замітки. Ну тобто зовсім прості: ніякого форматування тексту, ніяких зображень та іншого всередині заміток немає. З явних плюсів можна виділити спільну роботу над нотатками і їх зберігання на серверах з підтримкою версійності, що дозволяє відкочувати вміст заміток до попередніх станів. Крім того, Simplenote поширений на значному наборі платформ.

Проте, замінити Evernote на Simplenote може тільки той користувач, який взагалі не використовує мультимедійні файли в своїх нотатках, обмежуючись виключно текстом. І то, робити це доведеться вручну. Тобто, поставлену в статті завдання Simplenote не вирішує.

Quip

  • Платформи: Windows, macOS, iOS, Android, web
  • Ціна: безкоштовно (за базові індивідуальні функції)
  • Можливість імпорту заміток Evernote: є

З точки зору ведення заміток, Quip - відмінне рішення. Все, чим славився Evernote, в повній мірі присутній і тут: від підтримки графічних елементів до самих різних інструментів форматування тексту. Інтерфейс Quip простий і приємний, сортування заміток за принципом «робочого столу» логічна і наочна.

Окремо варто відзначити функцію імпорту заміток з Evernote, реалізовану навіть в мобільних клієнтів Quip. При першому запуску програми користувач бачить пропозицію імпортувати замітки з інших сервісів і сховищ. Досить вибрати зі списку Evernote, ввести логін і пароль від сервісу і через деякий час вся структура ваших заміток виявиться в Quip.

Однак Quip - це не тільки засіб ведення і зберігання заміток, а й серйозний інструмент для командної роботи. Після оплати підписки командного доступу Quip з сервісу нотаток як за помахом чарівної палички перетворюється в потужний мобільний офіс зі спільною роботою над документами і таблицями, корпоративними та індивідуальними чатами, веденням проектів і масою додаткових інструментів, гідних окремої статті.

В цілому сервіс якісний продукт, який можна сміливо рекомендувати, як заміну Evernote.

WizNote

  • Платформи: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, web
  • Ціна: безкоштовно
  • Обмеження: 500 МБ / міс на безкоштовному акаунті
  • Можливість імпорту заміток Evernote: є (нестандартно)

Китайський сервіс WizNote деякі називають клоном Evernote, і це частково так: ідеологія сортування і форматування заміток при індивідуальному використанні у цих двох продуктів дуже схожа. А ось в командній роботі над нотатками китайці попереду планети всієї: в сервісі впроваджено 5 (п'ять!) Рівнів доступу до перегляду і редагування, від Viewer, Author і Editor до Super User і Administrator.

З форматуванням і графікою тут повний порядок, функціонально все як в Evernote. Є вбудовані нагадування. Також підтримується мову розмітки Markdown - для багатьох користувачів це незаперечний плюс.

Незвичайний процес імпорту заміток з Evernote в WizNote: для імпорту використовується не файл експорту Evernote, а локальна база комп'ютера з розширенням .exb. Для Windows, наприклад, шлях до бази виглядає так:

C:\Users\User Name\AppData\Local\Evernote\EvernoteDatabases

Одним з мінусів WizNote для деяких користувачів може стати відсутність яких би то не було мов інтерфейсу, крім англійської та китайської. Існує неофіційний русифікатор під якісь платформи, але для сервісу заміток це, відверто кажучи, перебір. Проте, якщо відкинути деякі шорсткості, обумовлені китайським походженням, WizNote справляється із завданням заміни Evernote на ура і працює дуже стабільно.

Nimbus Note

  • Платформи: Windows, Chrome, iOS, Android, web
  • Ціна: безкоштовно (для базових функцій)
  • Обмеження: 100 МБ / міс на безкоштовному акаунті
  • Можливість імпорту заміток Evernote: є (Windows)

Російський сервіс, який позиціонує себе як замінник Evernote. Зберігання нотаток відбувається в папках з багаторівневою структурою, засоби форматування стандартні і повторюють такі в Evernote. Підтримує створення публічних посилань на папки або окремі замітки. В цілому сервіс непоганий для тих платформ, під які вже написана клієнтська частина, але обмеження в безкоштовних акаунтах досить істотні. З іншого боку, вартість підписки для зняття обмежень цілком доступна і становить близько $ 15 в рік.

З явних мінусів потрібно відзначити, що засіб для імпорту заміток з Evernote є тільки для Windows. Крім того, користувачам macOS доступна тільки браузерна версія, клієнтської програми не існує і невідомо, чи з'явиться вона.

Висновки та рекомендації

Зрозуміло, в статті перераховані далеко не всі існуючі сьогодні сервіси ведення заміток. За бортом залишений, наприклад, Day One - справжній монстр зі світу Apple, де створення заміток виведено на якийсь позамежний рівень: в кожну замітку фоном підтягуються дані про вашу фізичну активность, наголошується геопозіція в момент створення замітки і погодні умови в цій точці, дані про пісні які відтворювались в iTunes і багато іншого. Day One по суті своїй є повноцінним щоденником і навіть блогосервісом: заміткою можна не просто поділитися, а повноцінно опублікувати в Інтернеті у вигляді прекрасно відформатованої статті на хостингу Day One. Однак цей дивовижний і дуже навіть платний інструмент доступний тільки для користувачів iOS і macOS, що не відповідає завданням даної статті.

Якщо ж говорити про перерахованих сервісах, то у випадку з користувачами Apple можна сміливо рекомендувати простий перехід на Apple Notes - імпорт з Evernote тут є штатною можливістю, додатки присутні на всіх пристроях за замовчуванням і є частиною стійкої і захищеної екосистеми.

WizNote він цілком міг би стати лідером в списку замін Evernote, якби не дивний підхід до імпортування нотаток і відсутність локалізацій. Проте, якщо можливості OneNote або Quip виглядають надмірними, а решта не лякає, WizNote може виявитися прийнятним варіантом.

Якщо ж важлива мультиплатформеність і функціональність, то в безперечні лідери виходять Microsoft OneNote (із застереженнями) і Quip, причому останній виглядає більш виграшно саме за рахунок більш продуманого інтерфейсу. Крім того, на платних акаунтах Quip істотно нарощує свої можливості в порівнянні з OneNote. Простота імпорту заміток Evernote також ставить Quip на перше місце за цим параметром в порівнянні з продуктом від Microsoft, так і з усіма іншими теж.

Одним словом, в представленому списку, Quip - безперечний лідер.

Переглядів: 505 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close