12.34.31
Поради з управління гнівом

      Усім нам знайома ситуація, коли серцебиття частішає, особа біліє або червоніє, руки стискаються в кулаки і очі стають скляні. На роботі, вдома, в громадських місцях нас постійно хтось виводить нас із себе і ми схильні до спалахів гніву.

Насправді, в сьогоденні ритмі життя повно подразників і стресів - практично всі сіли за кермо, з ніг до голови обвішані гаджетами, які мають властивість ламатися і не лагодитися від хорошого удару кулаком, ну і найголовніше інформації, і особливо негативної, стало стільки, що тепер хорошим тоном вважається не дивитися телевізор зовсім.

Як же вберегтися від заподіяння шкоди собі та нанесенню емоційного, а часом і тілесної шкоди оточуючим?

Гнівливість можна і потрібно контролювати, як ми тренуємо пам'ять, придушуємо сміх у невідповідній обстановці або беремо себе в руки і намагаємося не плакати. У 2000-х було модно навіть вішати в офісах «Листки гніву» з прикольною картинкою і інструкцією «схопити, зім'яти і кинути в бік в припадку лютості»

1.   Почніть з письмового опису проблем

Якщо напади виникають часто, ви будете контролювати спалахи за своєрідним щоденником, встановіть періодичність, виявите причини.

2. Радьтеся з оточуючими

Поговорити про проблему з вірним другом або колегою, який дивиться на все це з боку - вірний крок. Він дасть вам швидше зрозуміти, де ви неправі, вкаже на ваші прорахунки і грубі вчинки в хвилини люті, образи, які ви даремно завдали людям.

3. Психологи, які дорого беруть за свої сеанси, вживають модне слово емпатія

Це означає, що ви співпереживаєте за людину, на яку гніваєтесь. Уявіть, що ви сваретесь на підлеглого, за невиконану роботу і уявіть його розлад, або коли ви лаєте боса.

4. Дихальна гімнастика, йога, медитація

Три перераховані вище методи допомагають краще за інших, за запевненнями фахівців, адже все це пов'язано з самозаспокоєнням, аутотренінгом і вирівнюванням дихання - а це основні методи придушення бурхливих емоцій.

5. Ще один новомодний прийомчик психолога - так звані «я-повідомлення»

Ви сваретесь на когось, і говорите, «ви не зробили квартальний звіт, ви взагалі не старанні і повільно міркуєте» і т.д.   Замініть   цього на «я засмучений що звіт не зроблений і мені здається,   ви повільно думаєте і довго виконуєте доручення» - Толку буде набагато більше і тон голосу знизиться сам собою.

6. Розмови на особистому рівні

Завжди відрізняються меншою емоційним забарвленням, особливо якщо їх відкласти на потім. Припустимо,   ви починаєте закипати і лаятися з людиною, візьміть себе в руки і скажіть магічне «пізніше особисто поговоримо» - У вас буде час охолонути і приводити справді вагомі доводи замість бризкаються слиною.

7. Пошук мотиву

Якщо ви думаєте,   що ви пуп землі і все негативне робиться з метою розсердити вас, це не так. Зупиніться, і спробуй докопатися до справжніх мотивів людини, яка щось зробила, що сильно розгнівала вас. Найчастіше це не погане ставлення до вас, а лінь, відсутність стимулів, відсутність іншого вибору - все це може трапитися і з вами.

8. Вибудовуйте в своїй психіці емоційний буфер

Фрази з популярних паблік Вконтакте типу «зараз важко, а через рік видасться дрібницею», «якщо тобі плюють у спину, значить ти попереду», звичайно вже набили оскому, але все ж допоможуть заспокоїтися коли рука вже занесена для удара по принтеру або того гірше, в сторону обличчя колеги. Порахуйте до 10, уявіть себе з боку принтер та оцініть всю дурість ситуації. Намагайтеся бути стримані і приймайте тільки зважені рішення, пам'ятайте, що це один з ключів до загального життєвому успіху.

Переглядів: 324 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close