11.23.22
Популярна спортивна «хімія» і шкода від неї

      Ходити в качалочку і займатися спортом сьогодні модно. Нехай більшість займається з березня по травень а-ля «схуднути-підкачатися до літа», а решту часу не дотримується дієти і не підтримують режим, все одно ситуація починає змінюватися на краще, і на тих же турнічке зараз не тільки розвішують білизну, але і підтягуються підлітки.

Рано чи пізно спортсмен приходить до висновку, що темпи його зростання сповільнилися, а душа хоче силових рекордів і великий біцепсів. Тут-то і встає впритул проблема вибору правильного спортивного харчування, такого, щоб досягти результату і не нашкодити здоров'ю.

Умовно всю «хімію» можна розділити на дві великі групи:

  1. те що можна пити, і що не викличе різкого зростання м'язової маси (протеїн, l-карнітин, BCAA, жироспалювачі)
  2. те, що потрібно колоти, і викликає різкий приріст обсягу м'язів (анаболічні стероїди)

Перша група

Найбільш популярна у новачків, ну хто не пив смачний протеїновий коктейль після виснажливого ​​тренування? Амінокислоти, BCAA, карнітин також корисні, щоб організм не витрачав сили на вироблення власних кислот, не займався катаболізмом м'язів, здобутих з такими зусилями, а головне відразу і ефективно відновлювався для наступного тренування.

Наприклад, популярне поєднання BCAA і протеїну, при тривалих наполегливих тренуваннях і грамотній дієті можна втілити найпопулярнішу мрію – "перегнати жир в м'язи", тобто зігнати жирок шляхом довгих кардіотренувань, і не дати спалити на них м'язи.

Однак підводні камені у вигляді навантажень на нирки, погіршення травлення шлунково-кишкового тракту, і порушення роботи серцево-судинної системи можуть стати вашими супутниками при передозуванні навіть цих, начебто нешкідливих, препаратів.

При переробці великої кількості білка, як це буває при прийомі протеїну можна дати більше навантаження ниркам, надмірна кількість амінокислот погіршать травлення, а l-карнітин та інші дженерики, так звані «предтрени» і жироспалювачі на кофеїн завдадуть істотної шкоди вашому серцю. Тому строго стежте за дозуванням і купуйте препарати тільки перевірених фірм: Muscletech, Dymatize, BSN.

Друга група

Складена з анаболічних стероїдів, такі як: тестостерон (ципионат), дианабол, Туринабол, нандролон, сустанон, тренболон при неправильній дозуванні і відсутності ПКТ – післякурсової терапії, завдадуть істотної шкоди вашому організму.

Безумовно, ці препарати дозволять вам в найкоротші терміни придбати великий обсяг сухої м'язової маси, стати володарем красивого рельєфу і повністю оновити свій гардероб, купивши одяг на кілька розмірів більше, тому що тісно стане не в животі, а в плечах.

Однак погодившись на використання цієї групи препаратів, бувалі спортсмени радять спочатку зробити повне медичне обстеження, і проконсультуватися з лікарем на предмет загальної переносимості анаболіків та ефективності ПКТ.

Якщо ви недостатньо уважно поставитеся до всього цього, будете гнатися за результатом і не дотримуватися дозування, не дотримуватися тривалість курсу і правильне харчування, то побічні ефекти від першої групи здадуться вам квіточками.

Найпоширеніші побічні ефекти від анаболіків можна вважати такими:

  • аденома печінки (внаслідок частого вживання дешевих та неякісних анаболіків і тривалих курсів прийому)
  • гінекомастія, доброякісна пухлина сосків у чоловіків (все ж пам'ятають фільм «Бійцівський клуб»
  • акне (особливо на спині і плечах, і особливо при прийомі високоандрогенних препаратів. Так, бувалих «хіміків» легко ідентифікувати по червоному великому висипу на спині)
  • облисіння (внаслідок зниження природного вироблення тестостерону)
  • атрофія яєчок, імпотенція (через зниження природного вироблення гонадотропіну)
  • утворення тромбів (підвищення згортання крові)

Курс ПКТ, який насправді дозволить уникнути всіх перерахованих вище жахів, дуже часто набрані з таким ризиком обсяги можуть бути втрачені при прийомі антиестрогенів, так що приймати «важку артилерію», а потім ризикувати «відкотитися» - Вирішувати вам.

Переглядів: 411 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close