DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.58.06
Головна » 2017 » Червень » 30 » Популяризатор науки Ніл Тайсон поставив під сумнів плани Ілона Маска з освоєння Марса
11.00.08
Популяризатор науки Ніл Тайсон поставив під сумнів плани Ілона Маска з освоєння Марса

      Ніл Деграссі Тайсон, американський астрофізик і відомий популяризатор науки, нерідко розмірковує про те, як людству доведеться освоювати космос, несподівано для всіх розкритикував плани Ілона Маска по колонізації Марса, назвавши їх «нереальними».

На думку Тайсона, нездійсненність проекту американського мільярдера криється в його фінансовій складовій. Так, щоб здійснити політ на Марс, буде потрібно витратити від $ 30 млрд за оптимістичними прогнозами і до $ 500 млрд - по песимістичним. І хоча Маск, за великим рахунком, не бідує, тим не менш, в поодинці навіть він навряд чи зможе потягнути такі витрати. Отже, йому доведеться залучати гроші інвесторів - але тут-то і почнуться проблеми.

Разом з тим, Тайсон не вважає підкорення Марса зовсім вже нездійсненною завданням. Просто космічними експедиціями, на його думку, повинні займатися не приватні підприємці, а державні агентства, так як тільки вони можуть дозволити собі вкладати гроші в проекти, плодами яких скористаються щонайменше через десятиліття (і то не факт!).

Свої доводи Тайсон підкріпив аналогією з відкриттям Нового світу в 15 столітті. Експедиція Колумба також представляла собою досить дороге підприємство: державі потрібно було забезпечити мандрівників кораблями, людьми, картами ... крім того, ніхто не знав напевно, чим може закінчиться кампанія. Приватний бізнес навіть за сьогоднішніми мірками навряд чи погодився б взяти на себе таку відповідальність.

Марсіанська місія, стверджує Тайсон, в своїй суті нічим не відрізняється від експедиції Колумба. Для приватних компаній подібний ризик як і раніше є неприпустимим, як би ми не хотіли зараз почути зворотне. Тільки державні контори, такі як NASA, можуть дозволити собі вкладати гроші в дорогі безперспективні проекти, оскільки їм не страшний провал з точки зору фінансів.

Таким чином, робить висновок Тайсон, якими б романтичними не здавалися б плани Маска, останньому в кінцевому рахунку навряд чи вдасться потягнути політ на Марс - надто вже великі ризики і витрати. Колонізувати Марс належить виключно державним компаніям, тому як тільки вони можуть дозволити собі так розкидатися грошима.

Наостанок зазначимо, що раніше Тайсон закликав насамперед відправити на Червону планету Мей Маск - мати Ілона Маска, щоб продемонструвати громадськості безпеку марсіанських експедицій.

Джерело: Science Times
Переглядів: 66 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: