16.38.18
Point Break / «На гребені хвилі»
      Якщо у вас і виникало питання, навіщо зараз перезнімати досить середній фільм початку 90-х, то після перегляду нової версії Point Break він напевно зникне. Насправді «На гребені хвилі» 1991 і 2015 років - це два різні фільми, які об'єднують тільки імена головних героїв, знаменита сцена зі стріляниною в повітря і велика хвиля у фіналі.

Point Break / «На гребені хвилі»

Жанр бойовик, action 
Режисер Еріксон Кор 
У ролях Едгар Рамірес (Бодхі), Люк Брейсі (Джонні Юта), Рей Уїнстон (Енджело Папас), Тереза ​​Палмер (Самсара), Делрой Ліндо (Хол), Клеменс Шик (Роуч), Матіас Варела (Громмет), Тобіас Зантельман (Чаудер ), Рей Уїнстон (Паппас) та ін. 
Компанії Alcon Entertainment, Warner Bros. Pictures 
Рік випуску 2 015 

Кожне покоління має право на власний фільм про Бонда, власного «Людину-павука», «Бетмена» і «Анну Кареніну». Роман Толстого так взагалі екранізують мало не кожні п'ять років, це ж нікого не бентежить ?! Втім, повернемося до Point Break.

Скажемо чесно, картина 1991 - слабке кіно, яке витягають два молодих, талановитих і красивих актора - покійний Патрік Суейзі і, слава богу, мається добре (з нього ще як мінімум «Джон Вік 2») Кіану Рівз. У цілому ж «На гребені хвилі» - цілком традиційний для кінця 80-х - початку 90-х рр. минулого століття детектив з елементами молодіжної контркультури, недалеко пішов від фільмів категорії B. Так, у багатьох саме з цією картиною пов'язані спогади про молодість, відеосалон та перший домашній відеомагнітофон, але до якості самого фільму це не має ніякого відношення. Я кілька разів дивився «На гребені хвилі» в 90-х роках і спеціально переглядав пару тижнів тому - це дуже передбачуване, повільне і дивне кіно. Чого варта одна сцена побиття агента Юти вискочила з душу голою дівчиною або перестрілка на злітній смузі. У Point Break немає нічого, що можна було б назвати проблисками фірмового стилю Кетрін Бігелоу, настільки яскраво проявилося в K-19: The Widowmaker, The Hurt Locker і Zero Dark Thirty. До речі, продюсером Point Break 1991 був не хто інший, як чоловік Бігелоу - Джеймс Кемерон. Але залишимо картину зі Суейзі і Рівзом у спокої, подивимося на рімейк 2015

 
На перший погляд, це все та ж історія. Є агент ФБР Джоні Юта, в колишньому спортсмен-екстремал (не гравець в американський футбол як в оригінальному фільмі), є група злочинців, які провертають зухвалі пограбування і здійснюють при цьому запаморочливі трюки. Бодхі і його друзі не просто злочинці, що грабують банки для того, щоб продовжити вільне життя на березі. Тепер вони справжні еко-воїни, терористи від екології, які вважають себе сучасними Робін Гудами. Гроші для них не більше, ніж засіб для виконання божевільних трюків в спробі пройти всі випробування «Воно Осаки 8». Незважаючи на кричущий фаталізм, зневага до власного і чужого життя, Бодхі і його друзям по-хорошому заздриш - вони живуть на повну. Це життя захоплює і агента ФБР Юту ...

В цілому канва обох фільмів начебто збігається, але акценти і характери тут зовсім інші. Фільм 1991 - детектив з елементами серфінгу, картина 2015 - гімн екстремалам. Крім серфінгу, герої Point Break 2015 пробують свої сили в віндсьютінгі, мотокросі, затяжних стрибках, альпінізмі і т.д. Причому роблять все це екстремально красиво.

Ремейк «На гребені хвилі» просто шикарно знято. Знімальна група дійсно відвідала всі ті локації, що з'являються у фільмі, і використовувала реальних екстремалів і каскадерів для виконання більшості показаних трюків. 11 країн на 4 континентах: Австрія, Німеччина, Італія, Швейцарія, Мексика, Венесуела, Французька Полінезія, Індія, США і т.д. Сцена зі сходженням по прямовисній скелі насправді знімалася на водоспаді Анхель у Венесуелі. У зйомках серфінгу брали участь такі спортсмени, як Леірд Хемільтон і Йен Уелш. Багато трюків виконувалися і знімалися по кілька разів з десятків камер. Похвальний підхід, що дозволив зробити дуже видовищні і динамічні сцени, якими не може похвалитися перший фільм. Приголомшливі зйомки природи і те, що відбувається на її фоні безумств до того ж відмінно змонтовані. Перехоплює подих.

Еріксон Кор вирішив схитрувати, помінявши героїв Суейзі і Рівза місцями. Тепер довговолосий блондин - хороший хлопець, а коротко стрижений брюнет - не дуже хороший. Втім, порівнянь не уникнути. І знаєте, мені здається, рахунок знову на користь молоді. Герої Едгара Раміреса і Люка Брейсі більш цілісні й логічні, ніж персонажі Суейзі і Рівза. І, як мені здається, не менш симпатичні. Правда, сценаристи трохи скомкали романтичну лінію Терези Палмер, втім, така розв'язка все одно логічніша оригінальній картині.

А ось фінальна сцена виглядає гірше, ніж в класичному фільмі. Фахівці зі спецефектів явно перемудрили, та й логіки в ній ні на йоту.

В цілому, «На гребені хвилі» 2015 виглядає сучасно, динамічно і красиво. Тут просто відмінні зйомки природи і приголомшливі трюки. Особисто я аніскільки не пошкодував про витрачені гроші і час. І ще раз, не намагайтеся порівнювати фільми 2015 і 1991 рр. - це досконало різні картини.
Переглядів: 575 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close