10.31.58
Подвійний урожай: Агрофотоелектричні станції дозволять поєднати сонячну енергетику і сільське господарство
      Так як земельні ресурси не безмежні, німецькі вчені хочуть використовувати землю відразу для декількох цілей - вирощувати продукти харчування і виробляти електроенергію. Годувати все більше людей і одночасно виробляти екологічно чисту енергію дозволять агрофотоелектричні установки.
В рамках експериментального проекту на Боденському озері (Німеччина) дослідники з різних інститутів вирішили проаналізувати користь подвійного використання землі. У підсумку на ділянці орної землі розміром в 2,5 гектара вирощують пшеницю, конюшину, картопля і селеру. Частина посіву зростає під сонячним фотоелектричним модулем, інша - обробляється без затінення фотоелектричними модулями.

Експеримент повинен показати, які види овочів і зернових культур найбільш придатні для агрофотоелектричних станцій. Перші результати показують: картопля під електричними установками зростає навіть краще, ніж на вільній від тіні площі, а ось пшениця росте гірше.

Протягом трьох наступних років за допомогою датчиків і аналізу грунтових проб дослідники будуть спостерігати за різницею між двома частинами експериментальної установки, зокрема, за змінами в біологічному різноманітті і рівні врожайності. Цей проект фінансується Федеральним міністерством освіти і досліджень Німеччини.

Для оптимізації установки станції дослідники симулюють її за допомогою комп'ютерних програм, основне питання - як саме буде падати тінь в конкретних умовах. Опорні конструкції зроблені без використання бетону, тому їх завжди можна легко і швидко демонтувати з поля. Таким чином для обробки полів за допомогою великогабаритної техніки залишається досить місця. А великий простір між окремими фотоелектричними модулями гарантує оптимальний розподіл сонячних променів на орному полі.

На даний момент вартість виробництва електроенергії агрофотоелектричної дослідницької установкою становить близько 11,3 євроцента за кВт-год. Але чим більше установок такого типу буде побудовано, тим дешевшою буде енергія. Якщо фермери в Німеччині будуть отримувати хоча б 10 євроцентів з кожного кіловат, такі установки будуть вигідними і для них. Виробництво електроенергії таким чином навіть дешевше, ніж на вітроелектростанціях, розміщених в морі.

В майбутньому по всій Німеччині за допомогою агрофотостанцій можна буде виробляти від 25-50 ГВтч електроенергії і вище, що може покрити до 8% потреб цієї країни в електроенергії.

Джерело: DW
Переглядів: 319 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close