20.50.57
Пластикове сміття може бути перетворений в чисту енергію
Пластикове сміття може бути перетворений в чисту енергію

            Кожен з нас, ймовірно, знає про проблему пластику. Зараз це один з основних елементів забруднення навколишнього середовища. Сотні тисяч тонн пластику можна бачити на кожній звалищі. Ймовірно, більше мільйона тонн пластикових відходів плавають посеред Тихого океану, представляючи собою плавучий острів. Зрозуміло, що пластик дуже шкідливий для навколишнього середовища, оскільки він розкладається, виділяючи шкідливі речовини, плюс шматочки пластику служать причиною смерті багатьох тварин, які вважають, що це їжа, і забивають пластмасою шлунки. Загалом, просто біда. Адже пластик - похідне нафтопродуктів, і його можна використовувати як енергія! 

Звичайно, не всі види пластика підходять для отримання енергії, але переважна більшість сортів пластмаси - цілком підходять. Так ось, вчені з Колумбійського Університету зараз проводять дослідження, які, можливо, приведуть до отримання надійної технології перетворення пластика в енергію. За словами фахівців, тільки в США, за один тільки 2008 рік на звалище вирушило 28,8 тонн пластикових відходів. Якщо все це уявити у вигляді нафти, то 28800000 тон пластика = 13,6 мільярдів літрів нафти. Цього вистачить для вироблення бензину, щоб заправляти шість мільйонів автомобілів протягом року.

Для того, щоб перетворити пластик в якусь подобу нафтопродукту, необхідно здійснити операцію піролізу. Собівартість отриманого продукту - близько 45 доларів за барель (нагадаю, що вартість чистої нафти досягає 100 доларів США за барель). Є й інший варіант - створення спеціальних заводів зі спалювання пластика (з вилученням небезпечних продуктів згоряння), що дозволить виробляти 162 000 000 МВт енергії на рік. Цього, в свою чергу, вистачить для забезпечення 16,2 домогосподарств енергією протягом того ж року.

Незважаючи на різні складнощі, пластик дійсно цілком реально використовувати як джерело енергії. Так, це теж може бути не зовсім нешкідливе для навколишнього середовища, але вже куди безпечніше спалювання кам'яного вугілля або інших горючих продуктів на ТЕС. Що ж заважає людині зробити вирішальний крок, і використовувати пластик? Банальна лінь і небажання працювати з новими технологіями. Адже перш, ніж пластик можна буде використовувати, його необхідно відокремити від інших відходів. А це - праця і витрати. Окремо взята людина навряд чи буде відокремлювати пластик від інших відходів у домашніх умовах, але ж це допомогло б створити надійну інфраструктуру з відбору пластику для подальшого використання.

Загалом, висновки вчених з одного боку втішні й оптимістичні, а з іншого - сповнені негативу. Будемо сподіватися, що через час людство все ж одумається і почне використовувати "відпрацьований" пластик для свого ж власного блага.
Переглядів: 474 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close