11.41.57
Післявчора: Mac OS X Yosemite і iOS 8
Післявчора: Mac OS X Yosemite і iOS 8
      Останнім часом ми з усіх боків чуємо про важливість єдиної екосистеми. Про це, наприклад, дуже любить поміркувати компанія Microsoft. На жаль, поки спроби компанії з Редмонда створити єдину екосистему, об’єднуючу Windows і Windows Phone, не увінчалися особливим успіхом. А ось Apple впевнено рухається в цьому напрямку, що зайвий раз було продемонстровано на вчорашній презентації, якою відкрилася конференція для розробників WWDC 2014.

Всупереч численним прогнозам, ніяких нових, або хоча б оновлених, пристроїв на WWDC представлено не було. Зате «софтверна» частина платформи Apple піддалася вельми серйозному апгрейду.

Mac OS X Yosemite

Йося – нова Mac OS X. До речі, ніхто не назвав її 10.10! Просто Йося!

osx_yosemite-03

Із змін, які в буквальному сенсі кидаються на очі, можна відзначити новий плоский інтерфейс, що відрізняється підвищеним ступенем прозорості. Як в iOS, що очікувано.

osx_yosemite-02

Заголовок вікна, бічні панелі і інші елементи інтерфейсу тепер «просвічуються» і показують, що знаходиться під ними. (Особисто я сподіваюся, що прозорість можна відключити.) Док знову став плоским, як в OS X Tiger, а всі іконки були перемальовані. Для любителів менш яскравої колірної гами з’явився темний режим інтерфейсу. Його ж очікуємо і на iOS.

mac-ios-call

Але найголовніше – це, безумовно, глибока інтеграція між пристроями на базі iOS і OS X. Комп’ютери на базі OS X Yosemite і iOS 8 підтримують такі режими взаємодії:

  • можливість відповідати на дзвінки і писати повідомлення (як iMessage, так і SMS) з комп’ютера;

  • Handoff – автоматична передача інформації про останні дії користувача між OS X і iOS. Наприклад, ви можете почати писати листа або працювати над документом на iPad, після чого пересісти за комп’ютер і продовжити роботу з того ж місця, на якому ви її закінчили;

  • AirDrop тепер дозволяє обмінюватися файлами між пристроями на базі OS X і iOS через Wi-Fi.

В новій версії OS X з’явилася підтримка сервісу iCloud Drive, який являє собою аналог всіх інших хмарних сховищ. Та модель хмарного сервісу, яку Apple використовувала раніше (коли користувач міг отримати доступ до файлів у сховищі тільки з того додатка, в якому вони були створені), очевидно виявилася тупиковою. iCloud Drive працює рівно так само, як Dropbox: він створює загальні папки, які снхронізіруются між пристроями. Тарифні плани на тлі того ж Dropbox виглядають досить привабливо:

  • 5 ГБ – безкоштовно;

  • 20 ГБ – 1 долар на місяць;

  • 200 ГБ – 3 долари на місяць;

  • 1 TБ – максимум.

Як звичайно, поліпшень піддалися різні вбудовані програми, начебто Mail і Safari. Зокрема, для Safari, як звичайно, заявлені різні поліпшення як інтерфейсу, так і продуктивності. Також непотрібну панель віджетів об’єднали із центром сповіщень. Тепер "вправо” і "вліво” замінили на два рази "вправо”.

В цілому OS X Yosemite виглядає хорошим, хоча і не революційним, оновленням. Упевнений, що глибоку інтеграцію з iPhone/iPad оцінять майже всі користувачі пристроїв Apple.

iOS 8

ios-8.0-01

iOS 8 з візуальної точки зору практично не змінилася в порівнянні з iOS 7. Але в ній з’явилося трохи важливих нововведень. Перерахую їх коротко:

  • підтримка iCloud Drive;

  • підтримка інтерактивних віджетів в шторці повідомлень;

  • нова покращена клавіатура з підтримкою пророкувань; крім того, вперше з 2007 року в iOS з’явилася можливість встановлювати сторонні клавіатури – вітаємо Swype!

  • підтримка розширень в Safari для iOS;

  • Healthkit – вся інформація про ваше здоров’я в одному місці;

  • Homekit: управління «розумним будинком» (у тому числі і голосове ), підтримуються пристрої всіх провідних виробників;

  • з’явилося поняття «сімейного аккаунта» і можливість ділитися купленими в iTunes Store додатками, фільмами та музичними записами (до 6 облікових записів) – для цього необхідно, щоб всі облікові записи були прив’язані до однієї платіжної картки;

  • дуже серйозно перероблено додаток Messages: з’явилася можливість у будь-який момент додавати співрозмовників і виключати їх із розмов, користувачі можуть відключити повідомлення, пов’язані з конкретною бесідою, з’явилася можливість ділитися своїм місцезнаходженням та відправляти аудіо- та відеоповідомлення;

  • новий додаток Photos з вбудованим фоторедактором, за багатьма параметрами перевершує iPhoto.

ios-8.0-02
ios-8.0-03
ios-8.0-04
ios-8.0-05

Swift: нова мова програмування

Найнесподіванішою подією WWDC 2014, поза всяким сумнівом, став анонс нової мови програмування Swift. Сама Apple називає її «Objective – C без C». Swift повністю підтримується середовищем розробки XCode і компілятором LLVM та являє собою сучасну мову програмування, яка повністю підтримує замикання, узагальнене програмування, автоматичну збірку сміття та інші смаколики. Судячи з того, що я встиг побачити, програмувати на Swift буде легко і приємно. А значить – у розробників буде стимул створювати додатки для платформ Apple, які будуть дуже погано портуватись на інші платформи.

Крім того, сьогодні був представлений новий набір API під назвою Metal, який покликаний замінити OpenGL. На відміну від OpenGL, Metal являє собою мінімальну прошарок між графічним прискорювачем в iOS-пристроях і графічним додатком. За рахунок цього ігри, написані з використанням Metal, працюють швидше аналогічних ігор, написаних з використанням OpenGL. А значить, у розробників знову ж з’являється стимул створювати красиві ігри, які будуть працювати тільки на пристроях Apple.

У сухому залишку

Хоча на WWDC 2014 не були представлені нові пристрої, сьогоднішні анонси навряд чи можна назвати розчаруванням. Кількість і якість представлених нововведень така, що вони стануть фундаментом розвитку екосистеми Apple на роки вперед. Власне кажучи, користувальницький досвід на сьогоднішній день визначається саме програмною, а не апаратною частиною – і в цьому сенсі Apple вдалося в черговий раз всіх здивувати. Тепер Apple може з чистою совістю зосередитися на розробці нового заліза – в тому числі iPhone з великим екраном, iWatch, оновленого Apple TV і всього того, що не було представлено на WWDC 2014.

Переглядів: 345 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close