10.00.33
Після початку блокувань російських соцмереж і сервісів українська аудиторія рунету скоротилися більш ніж в 2 рази

      Після початку блокування російських соцмереж "ВКонтакті", "Однокласники", а також сервісів «Яндекс» і Mail.ru, українська аудиторія рунету зменшилася вдвічі. Про це свідчать дані статистики Liveinternet.ru.

Максимальна кількість відвідувачів рунета з України було досягнуто 16 травня, в день, коли стало відомо про підписання президентом Петром Порошенко указу про введення санкцій проти ряду російських компаній. З того часу українська аудиторія на російських ресурсах скоротилася з 22,7 млн ​​до всього 9,1 млн (20 травня). Тепер Україна практично зрівнялася з показником інтернет-трафіку з Казахстаном.

Оперативної інформації про зміну частки трафіку з України в загальній структурі «ВКонтакті» і «Однокласники» немає. Але відомо, що на нашу країну в минулому місяці доводилося 17,5% відвідувань першої соцмережі і 15,15% - другої. За непрямими ознаками можна визначити, що аудиторія російських соцмереж з України значно зменшилася. Liveinternet.ru дає дані тільки про загальний обсяг трафіку на російські соцмережі, не виділяючи України. Статистика показує, що максимальне «осідання» у соцмереж спостерігалася в минулу суботу (20 травня). У цей день обсяг загального трафіку «ВКонтакті», наприклад, просів порівняно з позаминулою суботою більш ніж на 10%. Це може означати, що в той день відпала велика частка української Деної аудиторія соцмережі.

Частка пошуковика «Яндекс» в рунеті також помітно зменшилася через скорочення українського трафіку, в частка Google, навпаки, збільшилася. З огляду на, що ще не всі інтернет-провайдери приступили до блокування російських соцмереж і сервісів, в подальшому українська аудиторія рунету буде тільки зменшуватися.

Додамо, що 21 і 22 травня, аудиторія «ВКонтакті» почала відновлюватися, при цьому частка українського трафіку в рунеті продовжувала падати. Найбільш вірогідним поясненням такого факту можна назвати використання VPN українськими користувачами для обходу блокування. Так, сумарний трафік в рунет з таких країн, як Нідерланди, США, Великобританія і Німеччина, виріс з 3 млн до 4,7 млн ​​щоденних відвідувачів. Найбільше рунет приріс за останні дні за рахунок Німеччини.

Разом з тим, за даними Kantar TNS CMeter, з 20 травня охоплення зазначених вище російських ресурсів українською аудиторією зменшився в 2-2,4 рази (оцінюється охоплення на настільних системах для аудиторії у віці 14-70 років).
При цьому Facebook і раніше залишається у виграшній ситуації - приріст добового охоплення на настільних системах становить 30%. Також зліт продовжує Opera.com - тижнева аудиторія сайту зросла з 1% до 12%.

Відзначається, що найбільш відчутне падіння почалося 22 травня, коли більшість провайдерів включили блокування. При цьому фахівці підкреслюють, що зазвичай в понеділок охоплення зростає, проте на цьому тижні він продовжив падіння.
Керівник проекту вважає, що, незважаючи на поширення інформації про те, як «уникнути блокування», користувачам простіше перестати користуватися заблокованими ресурсами.

Джерело: «Ліга.Бізнес», «Українська правда»
Переглядів: 330 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close