DVI

Четвер, 26.04.2018, 14.29.06
Головна » 2017 » Липень » 4 » Підрозділ штучного інтелекту Google DeepMind незаконно використовував персональні дані 1,6 млн пацієнтів британських лікарень
15.00.03
Підрозділ штучного інтелекту Google DeepMind незаконно використовував персональні дані 1,6 млн пацієнтів британських лікарень
      Британська організація Information Commissioner's Office (ICO), що займається питаннями захисту даних і свободи поширення інформації постановила, що група британських постачальників медичних послуг Royal Free NHS Foundation Trust незаконно передала персональні дані 1,6 мільйона пацієнтів лабораторії Google DeepMind, яка займається дослідницькою діяльністю в області глибокого машинного навчання і штучного інтелекту. Так, це та сама лабораторія, яка створила систему штучного інтелекту AlphaGo, якій немає рівних в го.

В рамках партнерства DeepMind і Royal Free NHS Foundation Trust розробили додаток Streams, який повинен сповіщати лікарів про можливе виникнення гострої ниркової недостатності у пацієнтів. Дані для цього додатка надавала Royal Free NHS Foundation Trust, яка, за словами ICO, порушила «Акт про захист інформації». Як то кажуть, пацієнтів «належним чином» не проінформували про те, що їх персональні дані використовують в дослідженні.

«Пацієнти не могли очікувати, що їх даними скористаються подібним чином, а Фонд міг і повинен був проявити більшу прозорість по відношенню до пацієнтів і того, що відбувається», - сказала в офіційній заяві комісар ICO Елізабет Денхем.

В Акті про захист інформації закріплені вісім основних принципів: «чесність і законність», «використання для чітко визначених цілей», «адекватність, релевантність і помірність», «точність і актуальність», «не зберігати довше, ніж потрібно», «обробляти без порушень прав людини», «безпека» і «передавати в інші країни тільки при належному захисту».

Фонду вдалося уникнути штрафу. Замість цього він отримав припис підготувати законну базу для проведення аналогічних експериментів. Представники DeepMind визнали свою помилку і зробили ряд кроків, спрямованих на підвищення прозорості.

Джерело: theoutline
Переглядів: 56 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: