12.54.04
Phinergy та Alcoa створити електрокар, що може проїхати до 1,600 км на одному заряді
 
      Власнику електромобіля важко уявити поїздку через всю Україну без зарядки. Проте, це можливо, якщо використати специфічний тип батарей, що продемонстровані недавно.

Продукт співпраці між ізраїльською фірмою Phinergy та виробником легких металів Alcoa, нова алюмінієво-повітряна батарея вміщує набагато більше енергії ніж найсучасніші літієво-іонні акумулятори.

Ключовим моментом є висока щільність енергії в конструкції. На відміну від традиційних батарей, де два різні метали формують катод і анод, алюмінієві повітряні батареї використовують звичайний кисень з повітря як катод.

Вільні молекули кисню потрапляють у батарею з повітря, проходять через електроліт із звичайної води і реагують з алюмінієм, що приводить до генерації чистої енергії.

Це дуже круто, але такі батареї мають суттєвий недолік: вони не перезаряджаються.

Та це не проблема, каже Phinergy та Alcoa,адже алюмінієво-повітряні батареї є набагато легшими за традиційні, завдяки використанню легкого алюмінію та повітря, яким ми дихаємо, і можуть вбудовуватися у існуючі електрокари як запасне джерело енергії.

З терміном придатності у 30 років, що набагато більше, ніж у попередніх поколіннях алюмінієво-повітряних батарей, вони будуть живити електрокар лише коли робоча літієва батарея розрядиться.

Замість встановлення гібридної установки з двигуном внутрішнього згорання чи водневим двигуном, майбутні екологічні авто зможуть мати компактні, не перезарядні алюмінієво-повітряні блоки. Батареї складаються з модулів, кожен з яких забезпечує 35 кілометрів ходу, а під час роботи потрібно лише заливати воду.

На даний момент, технологія досі у тестовій фазі, але інженери-розробники говорять про комерційне використання батарей у близькому майбутньому. До того ж, вони бачать застосування у військовій сфері, збереженні енергії та інших галузях.

До речі, недавно Tesla Motors зареєструвала патент на гібридну батарею, що складається з традиційних літієво-іонних батарей, поєднаних з метало-повітряною запаскою.

Джерело: Transport evolved

Переглядів: 347 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close