DVI

Вівторок, 24.04.2018, 02.05.55
Головна » 2016 » Листопад » 22 » Петро Порошенко наклав вето на закон «про підтримку українського кіно», але EX.UA і FS.TO це не поверне
11.00.49
Петро Порошенко наклав вето на закон «про підтримку українського кіно», але EX.UA і FS.TO це не поверне

      Минулого тижня повз наших радарів пройшла новина про те, що Президент України Петро Порошенко наклав вето на Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який зіграв не останню роль в трагічній долі знаменитих файлообмінників EX.UA і FS.TO. Поспішаємо виправити помилку, адже для багатьох ці два сервіса були невід'ємною частиною життя.

Стаття, яка, серед іншого, призвела до закриття сервісів, містилася в прикінцевих положеннях ветованого закону.
Цією статтею, зокрема, передбачається відповідальність за відмову власника сайту видаляти матеріали, до яких є претензії з боку третіх осіб. Більш того, відповідальність передбачалася навіть за внесення неправдивих даних до whois (публічних базах даних про власників сайту).

Так чи інакше, виключення цих норм із законопроекту не поверне EX.UA і FS.TO, адже головною причиною закриття послужило тиск американських (Motion Picture Association of America) і українських правовласників.

У своєму недавньому інтерв'ю представляє інтереси EX.UA керуючий партнер юркомпанії Юскутум Артем Афян розповів, як ресурс безуспішно намагався домовитися з правовласниками щодо розподілу прибутку від реклами.

За словами захисника, ресурс дійсно купував контент у правовласників, але отримував гроші з реклами.

«У тому-то й справді була велика проблема, тому що за весь період діяльності, наскільки мені відомо, ЕХ.UA вів діалог з правовласниками, і намагався домовитися з ними про модель розподілу прибутку. Втім, власники контенту, який найбільш популярний на території України, зокрема це останні блокбастери американські, серіали, вони все ж прихильники фіксованої вартості, яку український ринок, ймовірно, не може їм запропонувати», - сказав Афян.

Він особливо підкреслив, що ЕХ.UA більше не буде працювати.

Джерело: nv.ua i inforesist.org

Переглядів: 138 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: