DVI

Понеділок, 22.01.2018, 00.25.55
Головна » 2016 » Жовтень » 8 » Першим українським безпілотним автомобіле КрАЗ-Спартан можна Керувати з задопом планшета, «розумної» рукавички або операторської станції
10.29.56
Першим українським безпілотним автомобіле КрАЗ-Спартан можна Керувати з задопом планшета, «розумної» рукавички або операторської станції

      Безпілотний КрАЗ, перший «розумний» український автомобіль, вже готовий поповнити лави української військової техніки. У даний час завершені всі налагоджувально-випробувальні роботи по проекту «Безпілотний автомобіль КрАЗ», повідомляє офіційний сайт ПАТ «АвтоКрАЗ».

Перший «розумний» вітчизняний автомобіль спеціального призначення створено на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан. Новаторський для країни проект вдалося реалізувати, завдяки тісній співпраці єдиного українського виробника вантажної техніки — ПАТ «АвтоКрАЗ», і Запорізької інжинірингової компанії «Інфоком Лтд».


Вітчизняний автопілот Pilotdrive, встановлений на КрАЗ-Спартані, оснащений комплексом спеціальних датчиків, що дозволяють автомобілю легко орієнтуватися в дорозі. У їх числі тепловізор із системою автоматичної цілевказівки і захоплення, відеокамера з охопленням 360˚, передній і задній радари для виявлення перешкод, далекомір, ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів. Завдяки системі Pilotdrive, КрАЗ-Спартан легко розпізнає ширину дороги, а також перешкоди, що знаходяться навколо нього. Система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за долі секунди, що дозволяє автомобілю миттєво реагувати на перешкоди.

Управління безпілтоним КрАЗ-Спартаном може здійснюватися за допомогою планшета, «розумної» рукавички» або операторської станції. Зв’язок із автомобілем здійснюється за цифровими радіоканалами передачі даних WiFi/Wimax, радіус зв’язку від 10 км до 50 км. Додатково безпілотник оснащений програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і навчанням у реальному режимі часу «Teach-inDrive», в якому система запам’ятовує заданий маршрут. Координати проходження для занесення в базу передаються по GPS через супутник.


Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля КрАЗ — допомога військовим в зоні бойових дій для мінімізації ризиків і збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань. КрАЗи на автопілоті відмінно впораються з перевезенням боєприпасів, продовольства, палива, медикаментів у зону бойових дій і поранених — із цієї зони. Як правило, такі пересування пов’язані з підвищеним ризиком бути підбитими, а у невеликий і маневрений безпілотник КрАЗ-Спартан поцілити буде непросто. Та якщо навіть бойовий снаряд і влучить, то люди не постраждають.

Презентація інноваційного українського продукту — першого вітчизняного «безпілотника» КрАЗ-Спартан, відбудеться на виставці «Зброя та безпека», яка проходитиме в Києві 11-14 жовтня.

Джерело: ПАТ «АвтоКрАЗ»

Переглядів: 165 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: