19.00.48
«Перший справжній 3D-принтер» друкує в 100 разів швидше сучасних «пошарових» принтерів
      Американські інженери розробили технологію, яка наближає масове впровадження промислових 3D-принтерів.

Дослідники відзначають, що до теперішнього моменту тривимірний друк був занадто повільний, щоб обслуговувати потреби більшості сучасних виробництв. З метою виправити ситуацію вони розробили інноваційну технологію «цільного друку», яка робить процес друку приблизно в 100 разів швидше, ніж на сучасних «пошарових» принтерах. Це, зокрема, означає, що для невеликих фабрик більше не потрібно замовляти сотню друкуючих пристроїв - достатньо одного. А економія - один з головних чинників впровадження будь-якої нової технології.
«[Наша машина] - один з перших справжніх 3D-принтерів», - підкреслює один з творців пристрою, професор Марк Бернс.
Як повідомляється, інноваційний принтер, на відміну від своїх традиційних «колег», друкує не розчином з сопла шар за шаром. Бернс і співтовариші придумали ряд ноу-хау, які дозволяють створювати тверді форми в чані зі спеціальною смолою за допомогою двох променів світла. При цьому швидкість - лише одна з переваг технології. Творці «справжнього 3D-принтера» стверджують, що «опромінені» об'єкти набагато міцніше створених пошарово, в яких між шарами виникають структурно ослаблені ділянки. А додаючи в смолу спеціальні присадки, можна зробити її ще міцніше.

Щоб продемонструвати можливості технології, команда Бернса надрукувала в чані три складних структури: сітку, іграшковий човен і букву «М». На друк останньої у дослідників пішло менше 2 хвилин.

Стаття за підсумками роботи опублікована в журналі Science Advances. Університет Мічигану запатентував три ноу-хау, що лежать в основі нового підходу. А Бернс і його колеги створюють стартап для комерціалізації технології.

Джерело: Університет Мічигану, hightech.plus
Переглядів: 280 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close