10.16.49
Перші супутники SpaceX для роздачі інтернету відправляться на орбіту в 2019 році, тепер планується запустити майже 12 тис. апаратів

      Виступаючи 3 травня на слуханнях в Сенаті, присвячених питанням розвитку в США інфраструктури широкосмугового доступу в інтернет, віце-президент SpaceX у державних справах Патриція Купер розкрила подробиці про плани компанії по запуску найбільшої в історії угрупування супутників для роздачі інтернету.

Отже, SpaceX планує запустити перші тестові супутники вже в кінці цього року, ще кілька експериментальних апаратів відправляться на орбіту на початку 2018 року. І якщо все пройде вдало, то вже в 2019 році компанія почне виводити комерційні супутники. Запускати їх будуть невеликими групами, аж до 2024 року. Запускати супутники планують за допомогою ракет Falcon 9, які останнім часом стабільно запускаються і повертаються назад для повторного використання.

Компанія планує запустити 4425 супутника з передавачами Ka- і Ku-діапазонів на низьку навколоземну орбіту в 83 орбітальних площинах в діапазоні висот від 1110 до 1325 кілометрів. Кожен апарат буде працювати від п'яти до семи років, після чого зійде з орбіти і згорить в атмосфері.

За запевненням Купер, все угруповання в зборі повинно покрити мережею широкосмугового доступу велику територію, дозволивши передавати величезні обсяги даних на швидкостях, характерних для дротових оптоволоконних мереж. Крім цього акцентується увага на тому, що система розроблена таким чином, щоб бути легко адаптується до мінливих і різнорідним потребам регіонів. Зокрема, йдеться про можливість «динамічного перенаправлення великого пулу супутниковий променів для забезпечення максимальної пропускної можливості в конкретному місці». При цьому компанія обіцяє, що система буде економічно ефективною.

До того ж до цих 4425 супутникам коли-небудь в майбутньому SpaceX планує вивести на низьку навколоземну орбіту ще 7518 супутників на висотах від 335 до 346 кілометрів. Передбачається, що такий «проміжний шар» супутників буде використовуватися для розширення каналу і збільшення швидкості при роботі в густонаселених районах, а також для зменшення затримки сигналу аж до 25 мілісекунд, що можна порівняти з показниками проводового інтернету.

Свій виступ в Сенаті Купер завершила конкретними рекомендаціями щодо поліпшення частини законодавства, що стосується запусків супутників NGSO. За її словами, ці правила були написані 20 років тому і не повинні застосовуватися до сучасних систем, як у SpaceX. Також вона запропонувала «модернізувати» правила FAA і збільшити максимально допустиму кількість запусків на рік.

Джерело: Engadget і nplus1
Переглядів: 413 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close