DVI

П'ятниця, 18.01.2019, 11.57.39
Головна » 2019 » Січень » 10 » Перша в світі гонка на реактивних портфелях, ймовірно, відбудеться вже в цьому році
08.00.04
Перша в світі гонка на реактивних портфелях, ймовірно, відбудеться вже в цьому році
      Інженери компанії Jetpack Aviation (JPA) завершили групові випробувальні польоти на джетпак - реактивних двигунах, закріплених на спині людини у вигляді рюкзака.

Випробування показали, що два пілоти можуть, не заважаючи один одному, летіти так близько, щоб клацнути один одного по носі. Тепер не за горами і перша гонка на цьому «транспорті майбутнього», вважають інженери.

Разом з тим, в Jetpack Aviation підкреслюють, що вони не поспішають влаштувати змагання. Їм не потрібні ні людські жертви, ні додаткові заборони від стривожених законодавців (тим більше що авіаційна галузь і без того регулюється досить жорстко)

«Перша в світі гонка на мотоциклах пройшла в той день, коли був зібраний другий мотоцикл. Однак зараз мова йде про пристрої, що розвивають швидкість до 320 км/год, здатних піднятися на висоту до 5,5 кілометра ... поспіх тут явно ні до чого», - кажуть інженери.

Тому вони вважають за краще діяти виважено і методично. Так, в минулому році Девід Меймена з JPA отримав в Федеральному авіаційному департаменті США перший і поки єдиний в світі сертифікат інструктора з польоту на джетпаках. Це дозволило компанії створити легальну систему підготовки пілотів і провести кілька заходів для публіки.

Весь 2018 рік інженери проводили випробувальні групові польоти. Важливо було зрозуміти, чи не заважають один одному два джетпака, що летять поруч. Серед іншого команда експериментувала з грою в м'яч, влаштувавши в небі своєрідний квідич. Як показали випробування, реактивні ранці поводяться цілком стабільно і дозволяють пілотам безпечно зближатися на відстань витягнутої руки і знову розходитися.

За словами представників JPA, перші офіційні змагання, ймовірно, пройдуть над гладдю води - в цілях безпеки. Втім, через пару років планується перейти і до перегонів над земною твердю.

Формат таких змагань, швидше за все, буде являти собою кільцеві гонки з перешкодами на швидкість а-ля знамениті змагання Red Bull Air Race для спортивних літаків. При цьому на перших порах учасники будуть виходити на трасу по одному - регулюючі органи, імовірно, не дозволять відразу ж переходити до видовищним груповим гонок.

Щоб взяти участь в змаганнях, гоночній команді знадобиться мати як мінімум три джетпака. Якщо у потенційних гонщиків немає своїх реактивних ранців, JPA готова продати або здати в оренду власну продукцію. У цьому випадку компанія бере на себе також підготовку пілотів і технічне обслуговування пристроїв. У той же час, інженери сподіваються, що незабаром після старту набору команд до них підтягнеться безліч джетпак-ентузіастів, які бажають випробувати власні рішення в справі.

Джерело: The Atlas
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: