DVI

Четвер, 26.04.2018, 08.57.57
Головна » 2016 » Жовтень » 3 » Перша в історії дитина, несе гени трьох батьків, який народився в Мексиці
11.28.28
Перша в історії дитина, несе гени трьох батьків, який народився в Мексиці
У Мексиці успішно провели унікальну операцію зі штучного запліднення, в результаті якої з'явилася дитина від «трьох батьків». Про це повідомляє New Scientist. Відзначимо, що дитина народилася ще в квітні, але повідомлення про це такому важливому для науки подію по етичним нормам було оприлюднено лише минулого тижня.

      Основна заслуга в цьому досягненні належить команді американських вчених, очолюваних доктором Джоном Чжаном. Операція проводилася в Мексиці, так як закони США поки забороняють застосування даної методики. Пацієнтами Чана виявилася йорданська пара, чиї дві дитини померли від синдрому Лея - спадкового захворювання, яке супроводжується нейрометаболічним синдромом. Необхідність використання методики зачаття від трьох батьків пояснювалася наявністю в материнській мітохондріальної ДНК генів, що відповідають за розвиток хвороби.
В ході операції Чан переніс ДНК мітохондрій жінки-донора в яйцеклітину матері, убезпечивши її тим самим від синдрому Лея. Відзначимо, що у такий спосіб вчені створили п'ять ембріонів, але тільки один з них успішно розвинувся.
На даний момент дитина, ім'я якої не називається і до якого на момент публікації статті було п'ять місяців, цілком здоровий. І хоча 1% його мітохондріальних генів все ж несуть мутації, для прояву хвороби частка уражених генів повинна бути набагато вище - 18%.

Само собою, багато фахівців піднімають етичні питання, пов'язані з маніпулюванням людської ДНК. Наприклад, як себе буде відчувати людина, народжена, по суті, від трьох чоловік? Тим часом, вчені говорять, що важливо і далі просувати цю область, хоча діяти потрібно обережно.

Джерело: NewsScientist
Переглядів: 138 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: