10.21.28
Перегляд навчальних відео робить нас занадто самовпевненими у своїх здібностях
      Соціальні медіаплатформи, такі як YouTube і Instagram, полегшили нам доступ до корисної інформації, в тому числі - до різних онлайн-інструкцію, інтерактивним урокам і тренінгам. Співробітники Чиказького університету Майкл Кардас (Michael Kardas) і Ед О'Брайен (Ed O'Brien) задалися питанням, чи дійсно перегляд відео допомагає навчитися чомусь новому, і провели серію експериментів.

В ході першого експерименту 1003 учасника розбилися на три групи і намагалися зрозуміти, як стягнути скатертину зі столу, не впустивши при цьому на землю предмети які на ній: перша група дивилася відео, друга - читала докладну інструкцію, а третя - розробляла план в голові, не вдаючись до сторонньої допомоги. В результаті, люди, які дивилися 5-секундне відео 20 раз, вважали, що вони без зусиль виконають цей трюк, а ті, хто дивився його один раз, читав або думав протягом тривалого часу, зовсім не вірили в себе і були впевнені, що їх чекає провал.

В ході другого експерименту автори дослідження вирішили отримати практичні дані і попросили учасників експерименту зіграти в дартс, попередньо показавши їм навчальне відео. Ті, хто переглянув запис кілька разів, говорили, що вони добре розібралися в техніці, і припускали, що наберуть багато очок і з більшою ймовірністю потраплять в яблучко. Але, як з'ясувалося потім, їх припущення не співпали з реальністю: онлайн-тренінг ніяк не позначився на результатах, і впевнені в своїх можливостях люди неодноразово промахувалися.

Надалі дослідники планують провести ще кілька експериментів, щоб краще зрозуміти, як віртуальна реальність впливає на наше повсякденне життя.

Джерела: Naked SciencePsychological Science
Переглядів: 263 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close