15.00.38
Передові жінки планети

      Протягом багатьох століть жінкам приділялася другорядна роль в прогресі. Вважалося, що наука і досягнення - це доля більш сильних, швидких і розумних чоловіків. Можна собі тільки уявити, через що проходили жінки, які стали видатними в тій чи іншій області, обігнавши чоловіків за всіма параметрами. Навіть страшно уявити, чого б могли досягти ці жінки, якби доля дала їм шанс народитися в чоловічому образі.

1. Валентина Терешкова

Перша жінка, яка здійснила політ в космос, є гордістю всіх країн колишнього СРСР. Їй вдалося виправити проблеми в програмі космічного корабля, і більш того, три десятка років зберігала цю історію в таємниці. Валентина Терешкова за три земних доби зробила 48 оборотів навколо Земної кулі.

Після завершення своєї місії, вона продовжувала працювати в загоні космонавтів, а пізніше отримала звання кандидата технічних наук і генерала російської армії. У 1963 році Терешкової присвоїли звання "Міс Всесвіт" без її участі в космосі, на підставі досягнень видатної жінки. Незважаючи на ряд помилок, які вона допустила під час свого польоту і після нього, Валентина внесла величезний внесок у розвиток космонавтики.

2.   Раймонда де Ларош (Еліза Леонтина Дерош)

Де Ларош стала першою в історії жінкою-пілотом, отримавши в 1910 році спеціальне посвідчення. Будучи актрисою, за рік до свого досягнення, Раймонда познайомилася з видатним авіатором того часу Шарлем Вуазеном. Наскільки відомо, він дозволив дівчині проїхатися в аероплані по землі, але вона самостійно підняла машину в повітря.

Ставши членом аероклубу, Де Ларош завоювала визнання на змаганнях, проте не всі її польоти були вдалими. Багато разів вона травмувалася, здійснюючи жорстку посадку. А в одному з її польотів загинув Шарль Вуазен. Незважаючи на низку неприємностей, жінка продовжувала літати, виступаючи з "літаючим цирком". Коли прийшла Перша світова, Раймонда   пересіла за кермо автомобіля, оскільки право на польоти в повітрі мали тільки чоловіки. У 1919 році їй вдалося поставити два найважливіших світових рекорди по жіночій приналежності, зробивши найдальший політ, і політ на найбільшій висоті. Однак насолодитися успіхом Де Ларош не встигла, загинувши в авіакатастрофі через місяць.

3. Марія Склодовська-Кюрі

Марії Кюрі також вдалося двічі виділитися, встановивши рекорд. Вона була першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію, і першим лауреатом, що отримав її вперше за всю історію двічі. Маленька Марія з раннього дитинства відрізнялася незвичайним розумом і пристрастю до навчання. Вона була настільки одержима навчанням, що після закінчення школи їй довелося відновлювати своє здоров'я.

На той час в Російській Імперії було практично неможливо звичайною дівчиною здобути вищу освіту. Кюрі спочатку надійшла на підпільні курси навчання для жінок і потім поїхала в Париж для вивчення фізики і хімії. Через кілька років в Сорбонні Склодовська-Кюрі стала першим в історії університету жінкою-викладачем. Зі своїм чоловіком, П'єром Кюрі, Марія відкрила нові на той момент елементи, такі як полоній і радій. У віці 66 років Марія померла від апластичної анемії, викликаної тривалим впливом на організм радіоактивних і хімічних речовин.

4. Джанет Йеллен

Ця жінка стала першою в історії, яка очолила Федеральну резервну систему США у віці 56 років. Джанет народилася в Америці, в сім'ї євреїв. Навчавшись в найпрестижніших вузах країни, жінка очолила раду економічних консультантів при президенті, і потім стала президентом Федерального резервного банку Сан-Франциско. У 2013 році Барак Обама, вражений роботою Йеллен, запропонував Сенату її кандидатуру на пост президента ФРС.

Всі члени сім'ї Джанет є видатними в тій чи іншій сфері. Її чоловік, Джордж Акерлоф отримав Нобелівську премію в сфері економіки, а її син викладає економіку в одному з престижних університетів.

5. Антьє Якель

У 2014 році Антьє Якель стала першою жінкою-архієпископом в Швеції, хоча до неї вже були випадки, коли жінки ставали єпископами. До 22 років Антьє проживала в Німеччині, і після цього переїхала до Швеції вивчати теологію. Незважаючи на це, жінка кілька років займалася і науковою діяльністю, і в 1980 році почала служити в Стокгольмській єпархії.

Антьє Якель є автором значущих робіт на тему відсутності суперечності між вірою в Бога і еволюцію. Жінка веде активне життя, має акаунти в соцмережах, пропагуючи Слово Боже і спілкуючись з послідовниками. В інтереси архієпископа також входять спостереження за прогресом, дискусії на повсякденні теми і освіту.

6. Маргарет Бурк-Уайт

Американка Маргарет під час навчання в університеті активно вивчала земноводних і плазунів, коли її підкорило захоплення фотографією. Ставши редактором журналу Fortune їй вдалося також першій в історії західної журналісткою, яка відвідала найважливіші промислові об'єкти СРСР. Після цього Бурк-Уайт запросили працювати в журнал Life в якості першої жінки-фотожурналістки.

Також Маргарет виявилася єдиним американським репортером-фотографом, який побачив всі жахи Великої вітчизняної війни. Пізніше вона продовжила свою справу, висвітлюючи військові конфлікти і події в гарячих точках   планети. У віці 67 років жінка померла від хвороби Паркінсона.

7. Еллен Своллоу Річардс

Еллен стала першою жінкою в історії, яку прийняли в Університет, і першою жінкою, яка стала викладачем в Університеті. Навчання було найголовнішою мрією Річардс. Для цього вона довго і наполегливо працювала, збираючи гроші на коледж Вассара, потім отримала ступінь бакалавра в Массачусетському університеті, проте вступити в докторантуру їй так і не вдалося і через політику університету.

Еллен все своє життя боролась за права жінок, намагаючись донести суспільству про важливість гендерної рівності. Крім того, вона щороку жертвувала чималу суму на створення спеціальних програм для навчання представниць слабкої статі. Але цим діяльність жінки не обмежилася. Річардс брала участь в хімічних дослідженнях і писала роботи на тему хімічних побутових речовин.

Переглядів: 331 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close