DVI

Субота, 18.08.2018, 12.58.50
Головна » 2018 » Серпень » 9 » Остання версія CCleaner для ПК примусово збирає дані і постійно моніторить систему. Розробник пообіцяв це виправити
09.41.42
Остання версія CCleaner для ПК примусово збирає дані і постійно моніторить систему. Розробник пообіцяв це виправити

      Минулого тижня Piriform, розробник популярної кросплатформеної утиліти CCleaner, випустив оновлення програми з індексом 5.45, яке принесло ряд функцій, спрямованих на примусовий збір даних користувача і нав'язливий моніторинг системи. Масове обурення користувачів поточним оновленням призвело до того, що компанія змушена була виправдовуватися.

Почнемо з того, що CCleaner 5.45 для Windows і Mac містить такі методи збору даних, як Active Monitoring і Heartbeat. Як відзначають розробники на форумі техпідтримки, ці функції присутні в програмі вже деякий час, вони використовуються для рекомендацій по очищенню системи. При цьому остання версія CCleaner постійно аналізує стан комп'ютера. Закрити програму звичним способом вже не можна - вона все одно залишається в оперативній пам'яті. Повністю відключити моніторинг можна тільки через «Диспетчер завдань», знявши відповідну задачу.

Крім того, в налаштуваннях утиліти тепер відсутні опції, що стосуються приватності. Розробники запевняють, що інформація анонімна. Проте, користувачі хочуть контролювати, що і як використовує програма.

Piriform вже випустила офіційну заяву, в якій пояснила, навіщо використовує Active Monitoring, і пообіцяла поліпшити реалізацію цієї функції.
«Інформація, зібрана за допомогою цих нових функцій, дозволяє нам визначати деякі тенденції в цілях поліпшення нашого програмного забезпечення. Особисті дані не збираються. На даний момент ми працюємо над наступною версією CCleaner, в якій функція очищення буде відділена від аналітики. Крім того, там будуть додаткові параметри для контролю моніторингу. Ми також випустимо інформацію про те, які дані ми збираємо, з якою метою і як їх обробляємо», - йдеться в заяві Piriform.
Джерело: Engadget
Переглядів: 17 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: