09.30.47
Основою китайського суперкомп'ютера Sunway TaihuLight, визнаного найшвидшим в світі, стали власні 260-ядерні процесори ShenWei SW26010

      На проходячій зараз у Франкфурті Міжнародної конференції з суперкомп'ютерів ISC 2016 опублікована чергова, 47 за рахунком, редакція рейтингу суперкомп'ютерів TOP500, оновлюваного кожні півроку. Попередній шестиразовий чемпіон - китайський суперкомп'ютер Tianhe-2 - в цьому році опустився на друге місце, поступившись титул найшвидшого в світі своєму «співвітчизнику» - системі Sunway TaihuLight, розробленим науковим центром NRCPC (National Research Center of Parallel Computer Engineering & Technology) для китайського національного суперкомп'ютерного центру в місті Усі.

Головною особливістю системи Sunway TaihuLight є китайські 260-ядерні процесори (256-ядерні, якщо бути точним) ShenWei SW26010. Конфігурація цього суперкомп'ютера включає сорок обчислювальних стійок з 40 960 вузлами з одним процесором в кожному, тобто в цілому виходить понад 10 млн процесорних ядер. Пікова продуктивність Sunway TaihuLight досягає немислимого значення в 125 PFLOPS. І хоча результат Sunway TaihuLight в тесті Linpack трохи нижче - 93 PFLOPS (1015 обчислень з плаваючою комою в секунду), він на цілих 74% вище попереднього абсолютного рекорду по галузі. До речі кажучи, попередник Sunway TaihuLight - суперкомп'ютер Sunway BlueLight з продуктивністю 796 TFLOPS, розроблений тим же центром NRCPC - використовував 16-ядерні китайські процесори ShenWei SW1600 третього покоління.

Перш ніж повернемося до особливостей Sunway TaihuLight, відзначимо ще один цікавий момент - кількість найпродуктивніших систем списку TOP500, встановлених в Китаї, вперше в історії перевищило таке в США - 167 проти 165.

Продуктивність процесорів ShenWei нового покоління досягає 3 TFLOPS, дозволяючи їм на рівних змагатися з процесорами Intel Xeon Phi покоління Knights Landing - трохи іронічно на тлі минулорічної заборони уряду США на постачання процесорів Intel Xeon в Китай. Нагадаємо, плановане тоді оновлення Tianhe-2 процесорами Intel Xeon Phi мало підсилити продуктивність суперкомп'ютера до 110 PFLOPS.

Як і попередні ревізії чіпа ShenWei, нова модель SW26010 є 64-розрядним процесор архітектури RISC з підтримкою інструкцій SIMD і позачерговим виконанням команд. Базова блок-схема процесора і раніше є таємницею за сімома печатками, хоча раніше повідомлялося, що в основі лежить архітектура DEC Alpha. Процесор виготовлений за схемою, що передбачає використання чотирьох кластерів з 64 обчислювальними ядрами (CPE) і одним керуючим ядром (MPE) в кожному. У кожному кластері також є власний контролер пам'яті, а сумарна пропускна здатність на один процесорний роз'єм досягає 136,5 ГБ/с. На кожне ядро ​​виділено 12 КБ кеш-пам'яті інструкцій і 64 КБ кеш-пам'яті даних. Робоча частота процесора зазначена рівною 1,45 ГГц.

Залишається додати, що енергоспоживання системи Sunway TaihuLight становить 15,3 МВт, що відчутно менше аналогічного показника минулого лідера Tianhe-2, рівного 17,8 МВт.

Джерело: WSJ і top500
Переглядів: 293 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close