DVI

Субота, 18.08.2018, 12.56.10
Головна » 2018 » Липень » 31 » ОС Google Fuchsia дебютує через три роки і в кінцевому підсумку замінить Android, Wear OS і Chrome OS
09.31.47
ОС Google Fuchsia дебютує через три роки і в кінцевому підсумку замінить Android, Wear OS і Chrome OS
      Вперше про проект стало відомо влітку 2016 року, через більше півроку нам показали інтерфейс користувача Fuchsia, а на початку цього року з'явилася можливість встановити Google Fuchsia на хромбук. Тепер же ресурсу Bloomberg вдалося дізнатися нові подробиці про Fuchsia, в якій багато хто бачить заміну Android і не тільки. Відразу обмовимося, що офіційного анонса Fuchsia поки не було, і сама Google ставиться до проекту як до чергового open source експерименту, що відкриває нові можливості для розробників.

Для початку зазначимо, що Fuchsia розробляється як універсальна операційна система, призначена для широкого спектру пристроїв - від переносної електроніки і розумних колонок до смартфонів, планшетів, ноутбуків і настільних систем. Тобто, в ідеалі вона повинна стати тією самою єдиною платформою для всього, про яку давно всі мріють.

Так ось, джерела розповіли Bloomberg, що приблизно через три роки Fuchsia побачить світ, спочатку вона з'явиться на різних підключених пристроях для будинку начебто розумних колонок та іншої невеликої техніки. Але потім поступово пошириться на інші сегменти і приблизно через п'ять років на ринку можна буде зустріти навіть ноутбуки з цією ОС. В кінцевому підсумку Fuchsia повинна замінити Android, під управлінням якої зараз працює більше однієї третини всіх смартфонів світу, але станеться це може тільки в другій половині наступного десятиліття. Це ті тимчасові рамки, які бачать інженери і розробники, що працюють над проектом. Глава Google Сундар Пічаї і старший віце-президент Android і Chrome OS Хіроші Локхаймер ще повинні затвердити план розвитку проекту, але, як повідомляється, перший нібито висловив свою підтримку проекту.

Повідомляється, що в Fuchsia головний акцент робиться на голосовому управлінні, легкій адаптації до екранів різного розміру, більш високому рівні конфіденційності та високій швидкості розповсюдження оновлень.

Джерела Bloomberg говорять, що зараз над проектом працюють більше 100 чоловік, серед яких є «ветерани» компанії.

Доведеться докласти колосальних зусиль, щоб переконати виробників, розробників та, нарешті, користувачів перейти на нову ОС. І перехід цей, якщо він взагалі почнеться, явно буде вельми і вельми тривалим.

Очевидна вигода від Fuchsia для Google - можливість нарешті покласти край багаторічному спору з Oracle, яка звинувачує пошукового гіганта, в порушенні авторських прав у зв'язку з використанням мови програмування Java в ОС Android. Нагадаємо, розгляд тягнеться з 2010 року і нещодавно вийшло на новий виток - в березні апеляційний суд задовольнив апеляцію Oracle і направив справу до федерального суду в Сан-Франциско для визначення суму компенсації.

Відкрита ОС Google Fuchsia побудована на мікроядрі Zircon (колишня назва Magenta). Інтерфейс і ПО пишуться із застосуванням Flutter SDK, що дозволяє створювати багатоплатформовий код з можливістю запуску і на Android, і на iOS. Також відомо про підтримку мови Dart (він же - Sky) поряд з більш популярними C/C++ і Go, і впровадженні підтримки Apple Swift.

Джерело: Bloomberg
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: