DVI

П'ятниця, 23.02.2018, 14.31.50
Головна » 2017 » Липень » 24 » Організація IEEE хоче стандартизувати етичні аспекти ШІ і самоврядних автомобілів
08.30.29
Організація IEEE хоче стандартизувати етичні аспекти ШІ і самоврядних автомобілів

      На цьому тижні галузеві організації IEEE і IEEE Standards Association (IEEE-SA), що займається розробкою і затвердженням стандартів, оголосили про прийняття трьох нових проектів стандартизації, натхнених роботою, виконаною в рамках ініціативи з вивчення етичних аспектів штучного інтелекту (ШІ) і самоврядних автомобілів ( The IEEE Global Initiative for Ethical Considerations in Artificial Intelligence and Autonomous Systems). Про це повідомляється на офіційному сайті IEEE.

Нові проекти стандартів є останніми доповненнями в сімействі IEEE P7000 і включають в себе ключові уявлення IEEE про пріоритет етичних міркувань при створенні автономних та інтелектуальних систем нового покоління, викладені в недавній науковій роботі Ethically Aligned Design: A Vision for Prioritizing Human Wellbeing with Artificial Intelligence and Autonomous Systems.

Всього IEEE пропонує три стандарти: IEEE P7004, IEEE P7005 і IEEE P7006.

Першим повинні бути встановлені правила нагляду і сертифікації для організацій, які обробляють дані про дітей і студентів. Це потрібно для того, щоб забезпечити необхідну прозорість і підзвітність в плані безпеки і благополуччя дітей, їх батьків, навчальних закладів, а також спільнот і груп, в яких діти проводять час, в тому числі онлайн. Стандартом будуть визначені конкретні методології для сертифікації підходів з питань доступу, збору, зберігання, використання, спільному використанню та знищення даних про дітей і учнів.

Другий стандарт IEEE P7005 повинен вирішити ті ж завдання, пов'язані з обробкою і зберіганням даних, але тільки не дітей і учнів, а робочого персоналу.

Нарешті, третій стандарт IEEE P7006 передбачає створення персоналізованих ШІ-агентів, які будуть представляти інтереси користувача в світі машин. Як пояснює IEEE, розвиток ШІ створює ризик, що рішення в міжмашинній взаємодії можуть бути прийняті без участі людей і з порушеннями основоположних принципів етики та прозорості. У цьому стандарті пропонується описати всі технічні елементи, необхідні для створення і отримання доступу до персоналізованого ШІ-агенту, включаючи введення інформації, навчання, етичні норми, правила і цінності, що встановлюються людьми.

Джерело: IEEE
Переглядів: 285 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: