09.00.46
Oppo розповіла, наскільки сильно швидке зарядження шкодить акумулятора смартфона
      Смартфони Oppo вигідно виділяються на тлі телефонів інших виробників підтримкою швидкої зарядки. Наприклад, одна з останніх моделей бренду - Oppo Ace 2 - підтримує дротову зарядку SuperVOOC потужністю 65 Вт, яка дозволяє повністю зарядити акумулятор (4000 мА·год) всього за півгодини. У той же час сучасні акумулятори вельми чутливі до струмів заряду і розряду - саме тому після досягнення приблизно 75-80% заряду більшість смартфонів заряджаються до повної ємності на малих потужностях. Але точні дані про негативну дію швидкої зарядки на термін служби акумулятора зустрічаються вкрай рідко.

Оглядач AnandTech днями розповів у своєму твіттері, що 40-ватна швидка зарядка скорочує ємність акумулятора зі 100% до 70% приблизно за стільки ж циклів, за скільки 15-ватна зменшує цей показник до 90%. Ці дані офіційно підтвердили і в самій компанії Oppo. До слова, левова частка смартфонів OPPO середнього класу і преміум-класу підтримують швидку дротову зарядку потужністю від 30 до 65 Вт.

На жаль, точна кількість циклів не вказує, але тут явно мова про вельми тривале використання (імовірно, 1,5-2 роки).

Цей приклад добре ілюструє негативну сторону надшвидкої провідної зарядки в сучасних смартфонах, підтверджуючи, що велика потужність зарядки - не завжди краще. Особливо в тих ситуаціях, коли, купуючи новий пристрій, розраховуєш проходити з ними мінімум два-три роки. Ще це пояснює, чому лідери ринку Apple і Samsung не впровадили надшвидку зарядку в своїх флагманах. У актуальних смартфонах iPhone пікова потужність зарядки обмежена 18 Вт, тоді як флагманські моделі Samsung підтримують швидку дротову зарядку потужністю 25 Вт і тільки деякі пропонують до 45 Вт, причому така потужність доступна тільки перші 10-15 хвилин при зарядці повністю розрядженого в нуль акумулятора.

Джерело: Twitter
Переглядів: 38 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close