17.31.04
Олдскул. Справжня чоловіча драма

      Продовжуючи оглядати старого, але гарного, подивимося, що ж випустили з уваги цілі покоління, а особливо нинішнє, дивитися на потішних єнотів з великими гарматами, але пропускають справжні шедеври кінематографу.

1. Собачий південь, 1975

Бісексуал, "стокгольмський синдром", невдале пограбування банку і прекрасно відтворена атмосфера Нью-Йорка, такими є інгредієнти у цього шедевра. Аль Пачино граючий бісексуала, в 70-і погодився на досить непростий сценарій.

Посудіть самі, ветеран В'єтнаму, зразковий сім'янин, доведений до відчаю тим, що у його друга не вистачає грошей на операцію по зміні статі, і вирішує грабувати банк.

Блискучий режисер Сідні Люмет для такого навіженства створює шикарну картину розпечений спекою ворожий Нью-Йорк, майже документально передана атмосфера мегаполісу, класичні тіні на бруківці і піт, який тече потоками з осіб головних героїв, поліцейських і заручників.

Відчуття пекельного пекла, плутаності думок, буфонади і безглуздості того, що відбувається, як пояснював потім режисер, він прирівняв до наростаючого темпу часу ХХ, тоді ще, століття.

Отже, невдале пограбування банку і двоє друзів, вже в якому завгодно сенсі цього слова, виявляються в пастці, уряд обкладає їх немислимим числом поліцейських, і,  враховуючи всю пікантність ситуації, починає їх нещадно викурювати.

Закручуючи сюжет все крутіше і крутіше, режисер зіштовхує лобами уряд і суспільство заручники і натовп роззяв починають симпатизувати двом невмілим злочинцям, в принципі вони ж борються за своє щастя. Заручники відмовляються залишати банк, на вулиці організується збір коштів на підтримку грабіжників.

Блискучий і сумний кінець цього фільму, індивідуальна акторська майстерність Аль Пачіно, зможуть змусити навіть найзатятіших гомофобів зронити сльозу-другу а закоренілим противникам нетрадиційної орієнтації, до числа яких віднесу і себе, все ж необхідно пам'ятати, що фільм зовсім не про це, і не варто не дивитися подібний шедевр через острах побачити непристойні сцени, їх там не буде.

2. Непрощенний, 1992

Ще один досвідчений мужик, в правильному розумінні цього слова Клінт Іствуд, знімає в пам'ять про свого великого друга Серджіо Леоне чудовий і пробивающий чоловічі сльози, вестерн.

У маленькому містечку на Дикому Заході, ріжуть ножем повію і шериф містечка спускає справу на гальмах. Колеги потерпілої збирають тисячу доларів на нагороду месникам, які розправляться з двома винними в цьому, покидьками, і до старого ковбою Уїллу Манні (Клінт Іствуд) приїжджає молодий хлопчина, з проханням допомогти йому отримати нагороду.

Заручившись допомогою такого ж старого друга, Неда Логана, якого грає блискучий Морган Фрімен, вони їдуть розправлятися із злочинцями і нечистим на руку шерифом. Тут я, мабуть, навіть не буду описувати сюжет, фільм треба дивитися тільки через блискучу гру цих двох акторів.

Коли два пенсіонера починають воювати зі всім містом, покладаючись лише на стару дружбу і тремтячі, але пам'ятаючі справу, руки, це, безумовно, варто дивитися там обов'язково буде високоякісна драма, надрив, і почуття обов'язку.

Шикарні пейзажі, підтекст, в якому непрощені виявляються не тільки злочинці, а й сам Манні, який таким чином, здійснюючи добру справу, вирішує сам спокутувати гріхи молодості і трагічна роль Моргана Фрімена, надає цьому фільму неповторний терпкий і гіркий смак справжнього шедевра.

Подивившись фільм цілком, вдумливо, оцінивши і переживши долі героїв, ви напевно залишите цю картину як одну з найбільш якісних і цікавих драматичних детективів усіх часів, все ж чотири "Оскара" не дають просто так.

Переглядів: 293 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close