11.24.09
Олдскул. Круті фільми середини століття
      Продовжуємо в рамках даної рубрики говорити про круті, але забуті новим поколінням дуже і дуже гідні фільми. Сьогодні я постараюся розповісти про дуже і дуже старі, але епічні роботи двох режисерів, які свого часу наробили чимало галасу, а тепер беззастережно вважаються класикою і обов'язкові для перегляду тим, хто любить кіно далі і більше рівня одноденних блокбастерів.

1. «Громадянин Кейн» 

Для початку розповім про фільм 1941 року. Так-так, доведеться дивитися чорно-біле кіно, до речі, нуар зараз начебто знову входить у моду. Фільм цей, між іншим, далеко не на останніх місцях в тих же 250 кращих фільмів світу, та й на думку відомих кіноробів займав періодично перші місця з десятиліття в десятиліття. Чим же примітний фільм і чому його перегляд буде як розпивання дуже старого і дуже елітного коньяку? 

Фільм зняв 25-річний  Орсон Уеллс, та до того ж і виконав у ньому головну роль і це все, зазначу в 25 років, тобто не маючи особливого досвіду в режисурі. Відразу молодий хлопчина вперше в історії світового кінематографа застосовує дуже популярні нині флешбеки, навіть більше - весь фільм побудований на них. Сюжет присвячений першому медіамагнату, прототипом якого послужив Вільям Рендолф Херст, яка із самих низів пробирається на верх, втілює і доводить «Американську мрію» до ідеалу, і врешті-решт вона ж і вбиває його. 

Починається сам фільм зі смерті Кейна в його особняку, він упускає з рук скляну кулю, в якому багато хто угледіли відсилання до кришталевого новорічного кулі в Нью-Йорку, що смерть Чарльза Фостера Кейна - це просто нове його життя. Промовивши перед смертю загадкове слово «rosebud» («рожевий бутон»), він вмирає, і журналісти починають розслідування, намагаючись розгадати передсмертну загадку. 

І ось тут флешбеков показується вся дивовижна історія епічної особистості, в якому видно насмішка над кожним американцем з його мрією про великий двоповерховий будинок й достатку, доведеної до абсурду. Далі слід сходження - спочатку влади над жовтою газетою, одруження з племінницею президента США, балотування на губернаторський пост, багатство, розкіш, дорогі особняки. Тут є щось і від прогримівшого недавно «Великого Гетсбі» і «Олігарха» та й просто всіх фільмів про історію успіху. 

Я можу гарантувати на всі сто затятим противникам старого кіно - вам буде цікаво. Сюжет тут зроблений, як я вже говорив, в сучасному стилі, з флешбеками, розгадку «рожевого бутона» покажуть під самий кінець, а головне буде цікаво побачити американську верхівку тих же розгульних тридцятих не в наш час, нехай і відмінно зняту в тому де самому «Великому Гетсбі», ви побачите історію великого успіху і великої влади зняту в абсолютно теж час. На мій погляд, це як прочитати класику, тільки що вийшла з під пера автора. 

2. « Доларова трилогія »

 Якщо ви в дитинстві дивилися веселі вестерни про ковбоїв та індіанців, якого-небудь «Лимонадний Джо», а також фільми з Гойко Мітічем про благородних індіанців і Дикий Захід, і вам сподобалося, то пора переходити від попсового до класики. 

Якщо ви не чули про «Доларову трилогії», то в неї входять фільми  «За пригорошню доларів», «На кілька доларів більше» і «Хороший, поганий, злий». Почнемо з того, що Серджіо Леоне зняв те, що вважають іконою і класикою вестерну, а популярна аватарка в Інтернеті з хитающою головою молодого Клінта Іствуда саме звідти. Легендарний актор там грає головну роль разючого без страху і докору. 

У фільмах доларової трилогії задіяні абсолютно всі прийоми стали класикою вестернів: дуель поглядів, губна гармошка і каскади кадрування. Великі плани облич героїв, довгі паузи з напруженою музикою, що змінюються видами пустелі - все це не те щоб для широкої публіки, але й не для вузького любителя, адже і писати і захоплюватися фільмом, про який знають три з половиною людини і який складний для розуміння сенсу немає. «Хороший, поганий, злий» приміром, який є третім фільмом трилогії і приквелом до перших двох частинах стоїть на 5 місці в 250 кращих фільмів за версією IMDb. 

Так за що ж його оцінили мільйони і за що його потрібно зрозуміти і відчути вам?

Атмосферність і ще раз атмосферность. Прекрасні сцени Дикого Заходу, костюми героїв - Серджіо Леоне все відточив до дрібниць, запросивши для саундтреків великого Енніо Морріконе. Серед метросексуальності персонажів нашого з вами часу, де актори чоловіки стали підводити очі, толерантно ставиться до гомосексуальності та проявляти інші поступки подібного роду, герої «доларової трилогії» ніби виточені з мармуру. 

Жорсткі риси обличчя, скупість слів і вчинки гідні чоловіків - ось за що люблять цей фільм. Характери та мотиви поведінки героїв там прописані ідеально, а рівень жорстокості вважався позамежним для того часового відрізку. Подивіться ці дуже хороші фільми, дізнайтеся, звідки популярний рингтон в стилі музики кишенькових годинників і пориньте з головою в Дикий Захід.

Переглядів: 312 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close