DVI

Понеділок, 17.06.2019, 02.05.28
Головна » 2013 » Січень » 1 » Огляд програмного забезпечення для оптимізації Windows ПК
21.02.34
Огляд програмного забезпечення для оптимізації Windows ПК
                  Всім відомо, що через регістри, dll-ки, зайві процеси, неповне видалення та ще багато засобів, ефективність яких нікому невідома, Windows починає, з часом, зменшувати свою швидкодію. Та на всяку дію є рівна протидія, яку ми і оглянемо.
 
Не все те Windows, що висить

Однією з переваг Windows є наявність безлічі програм, тому існує, також, багато програм, що запобігають розвитку «хвороб» даної операційної системи. Якщо Ви плануєте, щось таке використовувати, пропоную переглянути огляд кращих з них.

TuneUp Utilities 2013

Згідно заяв розробників, програма TuneUp Utilities 2013 стала в 6 раз краще очищати, якщо порівнювати з попередньою версією, що була зовсім неефективною в Windows 8, то це схоже на правду, так це схоже популізм.

Одразу після встановлення, я стикнувся, з тим, що програма не підтримує українську мову. Це сумно, добре, що хоч можна вибрати з англійської, німецької, французької та російської, якусь з них всі вивчали.

Для початку ознайомлення обрав загальне сканування комп'ютера. Так як, ніколи не користувався подібними програмами мене чекало загрозливе повідомлення про проблеми мого ПК:Ну я зразу вирішив їх позбутися. Дана функція виконує завдання по «догляду» за Вашим комп'ютером і може виконувати багато функцій за допомогою «1 клацання миші» — так ця функція і називається. Даний метод є простим для розуміння звичайним користувачам, він, також, може запускатися без попередження в заданий час, що дозволить не переживати про «здоров'я» комп'ютера.

Та невже програма вартістю 50$ доларів, може лише це? Ні, якраз тут є де розгулятися. На мою думку, принцип комунікації з користувачем ділиться на три етапи: найпростіший, тобто автоматичний, далі є п'тикрокова модель, а якщо вже цього замало, то там знайдеться маса інших дрібних пристосунків для оптимізації та не лише.

П'тикрокова модель визначає Ваш прогрес на шляху до повної оптимізації комп'ютера. В першу чергу, програма захотіла виконати дефрагментацію диску. Звісно ж в програмі такого класу дефрагментація була виконана ретельно і довго, хоча це залежить від характеристик Вашого диску.Ось так виглядає головне меню у вигляді закладок, можна бачити моє просування у покроковому вигляді:Ось цей вигляд називається оглядом всіх функції:Для тих хто ще багато чого в своєму житті не розуміє, існують підказки до основних функцій, що є досить наочними:Перше, що мене вразило, це була та ж наочність, у підпрограмі деактивації процесів:Можна бачити скільки ресурсі забирає процес при роботі, при включенні/вимкненні ПК, і вимкнути процес дуже просто. Коли вперше програма вимикається можна у режимі реального часу змінити налаштування, якщо щось вирішили змінити:

Вимикаємо процес і бачимо результат, так приємно =)

Вкладка оптимізації ПК:Вкладка чистки ПК із «закутків» таких як корзина, кеш браузерів та інших місць:Також є програмний «Менеджер процесів» який може замінити стандартний менеджер Windows і може викликатися стандартною командою Ctrl+Shift+Esc:

Підпрограма аналізу «здоров'я» диску допоможе визначити коли вінчестер розсиплеться загальний стан або окремих секторів. Аналіз увімкнеться при перезавантаженні системи і буде тривати довго (але це ж важливо):Щоб користувач точно знав за що віддає гроші є можливість налаштування вигляду ОС:Для швидкої оптимізації комп'ютера під певні завдання є можливість використання Ефективного, Турбо та Звичайного режимів, які дуже детально налаштовуються та можуть умикатися з програми або за допомогою ґаджету на моніторі:Також є деінсталятор, який, напевне, кращий:Видалити програму не так просто як здається. Коли Ви видалятимете виведеться список «заслуг» програми, це щось новеньке:А далі я ще проходив опитування, сказав їм все, що я думаю про це. Тепер мені через день приходять знижки на програму, якщо хтось хоче — можу купити її за 20 доларів.

Сподобалось:
 • дизайн
 • наочність
 • мала витрата ресурсів на роботу програми (її навіть немає в треї, вона існує як маленький процес, що витрачає 3 Мб оперативної пам'яті в простої)
 • багато налаштувань для досвідчених користувачів

Не сподобалось:
 • дуже, дуже багато можливостей. За кілька днів знайомства я ще знаходив багато можливостей. А у мене є підозра до таких суперуніверсальних програм, адже невідомо наскільки розробники прискіпливо ставляться до окремих завдань.
 • іноді «тупі» рішення. Наприклад блокування Опери, бо вона їм неподобається. А також для оптимізації сказали, щоб я доставив оперативної пам'яті. Тут справді працював «Капітан Очевидність».
 • занадто нав'язлива реклама, яка обіцяє надто багато. Хоча це може спрацювати — трохи зароблять, а тоді зроблять щось серйозне.
 • відсутні функції оптимізації роботи SSD
 • немає підтримки солов'їної

Advanced System Care Ultimate 6

Даний програмний продукт позиціонується як єдине рішення для підтримки безпеки та швидкої комп'ютера, і така концепція може стати вирішальною для покупця.

Для безпеки, звісно ж, потрібний антивірус. Інтерфейс програми доступно поділений на Спрощений та для Експерта. Ось як виглядає вкладка антивірусу в режимі досвідченого користувача:Такий всеохоплюючий пакет засобів у одній програмі, непевне, не буде ідеальним, тому після перевірки цим антивірусом виникали «запитання» в операційної системи. Причини могли бути різні: чи може база застара, чи софт неякісний.

Наступна вкладка називається Догляд. Можна побачити з яким смаком зроблена іконка почати сканування, і не тільки вона, мені дуже сподобалось:Вкладка Інструменти надає багато можливостей для додаткової оптимізації:Першим інструментом є деінсталятор, який окремо розповсюджується безкоштовно:Перевагою даного деінсталятора є можливість, так званого, потужного сканування, що дозволяє видалити залишки програми, які залишають стандартні засоби видалення Windows (та переважно вони сумлінно виконують своє завдання):Програма для чистки регістру:Аналіз стану системи також може проводитися прямо у вікні:Також є присутній інструмент для оновлення драйверів, який не знайшов застарілих драйверів, які були:Цікавим є засіб оптимізації ресурсів, що дозволить звільнити додаткову пам'ять та можливості процесора, до того ж, застосунок може автоматично виконувати своє завдання:Програма пришвидшення інтернету, результат виконання якої я не побачив, можливо в Вас це щось змінить:

Менеджер автозавантаження:Деякі програми потрібно довантажити.Це засіб для дефрагментації диску, який окремо розповсюджується безкоштовно:Та програма прискорення ігрової системи, яка вимикає зайві процеси і розповсюджується безкоштовно, Aero тему, оновлює драйвери, проводить дефрагментацію та дозволяє відслідковувати результати гри та обмінюватися ними з друзями (або віртуальними ворогами). Розроблена за участі Razer:Можна налаштувати автоматичне вимкнення системи:Є, справді робоче, навідміну від попередньої програми, відновлення видалених файлів:«Лікар» диску:Для тих, кому важливий кожен мегабайт на вінчестері допоможуть застосунки для знаходження найбільших або клонованих файлів:Ну і режим Турбо, результат роботи якого не потребує пояснень:

Ціна програми становить тіж 50 доларів, але якщо Вам не потрібен антивірус, Ви можете зекономити 20 доларів.

Сподобалось:
 • дизайн
 • швидкодія
 • зрозумілий інтерфейс
 • всеохоплюваність по можливостях
 • продуманість

Не сподобалось
 • Слабкий антивірус
 • Не завжди робота відповідає очікуванням
 • немає підтримки України мови барвінкової

Безкоштовні застосунки для оптимізації

Звісно ж є щось і безкоштовне, адже навіть імениті розробники роблять вільне програмне забезпечення для поширення платного, або для реклами, тай фірми, що тільки зароджують хочуть заявити про себе якісним ПЗ. До того ж для збільшення аудиторії в них реалізується україномовний інтерфейс.

Advanced System Care 6 Free

Iobit також розповсюджує безкоштовну версію своєї програми, яка має урізані властивості, та завжди пропонує Вам купити платну версію, але вона є дуже популярною і не без причин. Так виглядає спрощений інтерфейс програми:

CCleaner + CCEnhancer

Безкоштовна версія CCleaner є у багатьох людей, а плагін CCEnhancer допоможе ефективно видаляти залишки роботи більш ніж 150 програм!

Revo Uninstaller

Дана програма справді є дуже ефективною у видаленні. До того ж є можливість видалення програм деінсталятор яких неможливо знайти, але вони просто подають «ознаки життя», це реалізується за допомогою режиму Полювання, звучить грізно:

Crystal Disk Info Shizuku Edition

Програми від даного розробника відомі мені давно і вони є дуже якісними, тому засіб для аналізу жорстких дисків не розчарував мене:Piriform Defraggler

Розробники CCleaner також мають у своєму портфоліо дуже ефективний та продуманий засіб для дефрагментації дисків:

Registry life

Дуже працьовита і напориста програма, яка примусово перезавантажує систему і не дає можливості що-небудь робити під час оптимізації регістру, але робить свою роботу дуже добре і варта уваги:

Висновки

Зважаючи на таку навалу програм для оптимізації Windows можна заявити що основною проблемою в цій сфері є сам Windows. Тут описано лише невелику частину програм, але, я вважаю, лише ті, що варті уваги. З платних моїм фаворитом є засіб Advanced System Care, а от з безкоштовних треба вибирати з груди каміння алмази самому, але результат буде хорошим. самому, але результат буде хорошим.
Переглядів: 773 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: