DVI

Середовище, 21.08.2019, 18.37.18
Головна » 2013 » Квітень » 27 » Огляд MSI Radeon HD 7790
22.34.55
Огляд MSI Radeon HD 7790
image
        Radeon HD 7790 – найсвіжіша відеокарта сімейства Radeon і це не просто чергова модифікація, а досить сильно переопрацьоване графічне ядро. І ми вирішили (вибору у нас однаково не було — прим. ред.) оглянути представника цієї лінійки у виконанні від MSI – R7790 1GD5/OC.Модель заснована на чіпі Bonaire, який, якщо грубо, є спрощеним родичем старшої серії HD78xx. Але в ньому були покращені такі складові, як модуль теселяції і замінений контролер пам’яті, завдяки якому вона працює на ефективній частоті 6 ГГц. Така частота досі була доступна лише HD 7970. Також важливою новинкою стала система динамічного розгону, коли відеокарта сама піднімає власну частоту за необхідності.Враховуючи всі ці покращення – AMD вдалось ще і зменшити рівень споживання електроенергії, а саме цей показник не перевищує 85 Ват. Часто це може бути вирішальним фактором при оновленні конфігурації ПК, бо ж можна не замінювати блок живлення.

Коробка
Відеокарта поставляється у невеличкій коробочці, яка виконана у світлих тонах. Більшу частину передньої сторони займає зображення з написом Afteburner, що натякає на деякі можливості розгону.Ззаду ж розказується про низку переваг, які дає програма Afteburner в парі з відеокартою MSI. Інші сторони нічим не привертають уваги.

Також варто відмітити, що оскільки це базова версія, то тут немає ряду компонентів Military Class, оскільки це перевага старшої версії Power Edition.

Комплект
Набір додаткових аксесуарів і корисних причандаликів теж не дуже багатий, але все необхідне присутнє:
 • Диск із драйверами (рекомендуємо завантажити свіжіші версії з сайту MSI);
 • Старперський перехідник VGA-DVI;
 • Перехідник живлення 2хMolex-6pin;
 • Суперкоротка багатомовна інструкція.

Зовнішній вигляд
Якщо говорити про вигляд, то в очі одразу кидається великий 100 мм вентилятор із заточеними лопатями Propeller Blade. В іншому вигляд цілком звичайний, відеокарта має досить невеликі розміри і вміститься в більшість корпусів. Хоча в кого зовсім мало місця, то пластиковий корпус можна підрізати ще на 1,5 см.Задня панель має наступні інтерфейси:
 • Два роз’єми DVI;
 • HDMI;
 • Повноцінний DisplayPort.

Друкована плата
Без системи охолодження відеокарта виглядає ще меншою. Посередині видно власне сам графічний процесор навколо якого розташувались 4 мікросхеми пам’яті GDDR5 об’ємом 256 МБ кожна.

Підсистема живлення налічує 5 фаз, які мають власний радіатор для охолодження. І хоч їх ніби багато та котушки маленькі, а контролер дешевенький. Також на платі є роз’єм CrossFire для встановлення двох таких відеокарт в систему. Для забезпечення достатнього живлення є 6 pin роз’єм.Система охолодження
Головною складовою охолодження є радіатор, який тут має не дуже великі розміри та просту форму, але він пронизаний двома мідними 6мм тепловими трубками, які допомагають відводити тепло від ядра.У навантаженні оберти вентилятора доходять до 46%, а температура не перевищує 60 градусів.Другою, не менш важливою складовою, є 100 мм вентилятор Propeller Blade. Його заточили настільки гостро, що аж довелося написати попередження на корпусі. Але він не вміє крутитись в інший бік задля видування пилу з радіатора. Також є нюанс звуку — вентилятор хоч і великий, але він досить тонкий і через це його звук сильно виділяється на фоні гулу системи.У простої частота графічного ядра і пам’яті знижується, для збереження електроенергії, а оберти вентилятора знижуються до 33%.

Тестування


Тестували новачка ми у складі наступної системи:
 • Процесор Intel Core i5-3570K, що працював на стандартній частоті 3,4 ГГц (3,8 ГГц Turbo Boost);
 • Материнська плата MSI Z77A-G43;
 • Оперативна пам’ять DDR3 1600МГц 2х4 ГБ;
 • Корпус no-name, made in china.

Розгін
З коробки відеокарта має розігнане графічне ядро на 50 МГц відносно рекомендованої AMD частоти 1 ГГц. Нам же вдалось витиснути ще 170 МГц і кінцева частота графічно ядра склала 1220 МГц. Відеопам’ять також розігналась на 20% і кінцева ефективна частота склала 7,2 ГГц. Це все демонструє близько 15% приріст FPS у іграх, а температура взагалі не піднялась, лиш трішки підвищились оберти вентилятора.

Цифри
Висновок


Відеокарта MSI Radeon HD 7790 гідно посіла своє місце в лінійці графічних процесорів AMD між HD 7770 I HD 7850, і частково замінила собою HD 7850 1 ГБ. У Nvidia вона є прямим конкурентом GTX 650 Ti. Але що цікаво, завдяки доопрацювання архітектури в багатьох іграх і програмах, що вимагають деяких специфічних особливостей, HD 7790 демонструє показники не гірше свого старшого брата. Правда побавитись у найсвіжіші забавки в FullHD роздільності можливо не завжди вдаватиметься із комфортом, оскільки 1 ГБ вродженої пам’яті відверто не сприяє цьому. Але в цьому ціновому діапазоні пристойних відеокарт з 2 ГБ пам’яті немає.

Що ж до особливостей версії MSI, то це непогано виконаний продукт, тиха та ефективна система охолодження, хоч і звучить специфічно. Також перевагою переопрацьованої друкованої плати є можливості до розгону і тут вони дуже непогані.

Враховуючи вартість — близько 1300 грн. — можна впевнено рекомендувати Radeon HD 7790, як доброго трудівнивка у середньому ґеймерському ПК! А варіант від MSI — як цілком гідного претендента на вибір.
Переглядів: 277 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: