11.53.11
Огляд MSI GTX 760 Gaming

        Компанія Nvidia нещодавно почала оновлювати лінійку своїх відеокарт. Анонси рухались від дорожезних GTX 780 донизу і нарешті оце зараз представили відеокарту людського рівня — GTX 760. Її якраз, у виконанні від MSI – 760 TF 2GD5/OC, ми і оглянули.

Радикальним оновленням лінійки це назвати, звісно, ніяк не можна. Нове графічне ядро дісталось тільки найстаршій GTX 780. А молодшим дісталось попереднє перейменоване і дещо скориговане. Варіант ядра, який потрапив до 760-тої, налічує 1152 потокових процесорів, що є середнім значенням у порівнянні із 670 та 660Ті.

Позиціонується дана відеокарта, як наступник GTX 670 та конкурент теперішньому Radeon HD 7950. Звісно, це ми перевіримо у відповідному розділі нашого огляду.

Заявлено, що відеокарта потребує для свого живлення 170 ват, а мінімально рекомендований блок живлення мусить мати характеристику потужності не менше 500 ват.

Ну, давайте вже переходити до оглядин.

Упакування

Відеокарта потрапляє до рук щасливого власника у вже відомій нам коробці серії MSI Gaming. Коробка доволі величенька і важка. Також ось це матове покриття має специфічну структуру, що робить його гарнішим, але і набагато слизькішим, пильнуйте! Це чорний матовий паралелепіпед із червоними вставками на горизонтальних площинах та намальованим сріблястим драконом. Також на лиці коробки згадується система охолодження Twin Frozr 4 Advanced, що використовується в серії відеокарт Gaming, і є вже четвертою генерацією системи охолодження. У нас була розігнана версія, про що свідчила відповідна позначка "ОС”.

Знизу і зверху боки червоні, ми вже про це згадували. Тут є тільки логотип серії та заклик "Просто грай!”

А ось іззаду вже значно більше інформації про залізяку. Тут перелічені усі підтримувані технології та причандалини, мінімальні вимоги до вашого ПК. А також деякі найцікавіші технології та особливості безпосередньо від MSI, про які розповімо далі.

Комплектація

Усілякі корисні та паперові додатки поскладані у класний матовий чорний ящичок. Майже, як з-під піци. Ммм, фірмова піца від MSI була б напевно такою-ж крутою. ?

А ось і сам комплект, до якого увійшли:

  • Перехідники 2хMolex > 6-pin Power;
  • 6-pin Power > 8-pin Power;
  • Перехідник DVI-VGA;
  • Майже незмінний буклетик із цікавою інформацією;
  • Диск із драйверами та програмками;

Відеокарта

Ось так тепер виглядають круті відеокарти від MSI. Чорно-червоний стиль збережено. Нова система охолодження за рахунок більших вентиляторів та загалом більшого розміру стала ще ефективнішою та тихішою. Правда декоративна частина стала тепер пластиковою, а шкода. Метал все ж краще виглядає і навіть тепло трохи відводить.

Вентилятори, як вже було сказано, стали більшими і тепер мають діаметр 100 мм. Проте вони зберегли свою вигадливу форму і обіцяють більшу ефективність у порівнянні з простішими моделями. Крім того вони використовують підшипники, а не дешеві втулки, що позитивно позначається на їх довговічності навіть у найтяжчих умовах роботи.

Відеокарта завдяки системі охолодження займе 2 слоти у корпусі і на материнській платі відповідно. Також через більші вентилятори система охолодження дещо виступає за саму плату і може не вміститись в деяких корпусах (фактичний розмір плати — 260x126x38 мм).

Бік, який на фото вищий, ви будете бачити решту часу після встановлення відеокарти в систему. Тут є скромний напис MSI та масивна жирнюча теплова трубка. Виглядає ефектно, служить ефективно, адже усі з’єднання надійно пропаяні.

Знявши декоративну накладку із вентиляторами, стає видно сам радіатор без перешкод. Це доволі масивний набір алюмінієвих пластин, які пронизують 4 мідні теплові трубки, три з яких діаметром 6 мм, а одна ота жирнюча аж 8 мм у перерізі.

Ще одним нововведенням системи охолодження Twin Frozr 4 Advanced є технологія контролю повітряного потоку в ролі спеціалізованих дефлекторів. Спеціальні дефлектори скеровують великий об’єм повітря просто на теплові трубки, що дозволяє значно швидше розсіювати тепло. На додаток перероблено увесь дизайн системи охолодження і збільшено площу розсіювання радіатора, що робить цю систему охолодження практично безшумною у будь-яких режимах роботи.

З графічним процесором контактує мідна нікельована пластина, яка передає тепло на частину радіатора та теплові трубки безпосередньо.

Без отого всього на платі залишається ще одна алюмінієва пластина, яка має відводити тепло з елементів живлення та пам’яті, і взагалі зміцнює всю конструкція, щоб плата не прогиналась під вагою системи охолодження.

Сама ж система живлення налічує 5 фаз для ядра і 2 фази для пам’яті. Пам’яті тут 2 ГБ, хоча видно, що можуть бути в майбутньому версії і на 4 ГБ.

Усі ці елементи створені та сертифіковані за оновленим стандартом Military Class 4, який забезпечує епічну довговічність, надійність та стабільність. Наприклад, конденсатори Solid CAP можуть жити до 18 років. Правда, на жаль, вже років за 5 потужності самої відеокарти вистачатиме хіба для офісних завдань.

Звісно, це все добре, але ефективність ми протестували і представляємо вам результати тестів.

На останньому боці відеокарти бачимо панель із виходами. Їх є 4 – 2хDVI, HDMI, DisplayPort і це майже всі необхідні. Сумарно до них можна підключити 4 монітори за схемою 3 в ряд плюс 1 згори (а в AMD можна 6 екранів).

Софт

Для цього покоління була створена класна маленька програмулька MSI Gaming App, що має лише три кнопки, які вмикають один з трьох режимів роботи відеокарти: тихий (Silent), ігровий (Gaming) та режим максимального розгону (OC).


Режим OC — Підвищується частота ядра і швидкість обертів вентилятора для максимальної віддачі в іграх.

Режим Gaming (за помовчанням) — Висока частота ядра та ідеальний баланс у всьому.

Режим Silent — Знижується частота ядра і швидкість обертів вентилятора для економії енергії і повної тиші.

Загалом це потрібно для простих користувачів, які не бажають морочитися з налаштуваннями та різними профілями. Просте перемикання і миттєвий результат.

Тестування

Тестовий стенд у нас базується на процесорі Intel Core i5-3570K, який правда не розганяли, бо його продуктивності і так достатньо. Оперативної пам’яті встановлено 8 ГБ, вона працювала на частоті 1,6 ГГц у двоканальному режимі. Корпус – noname, made in china.

Розгін

Тим же таки MSI Afterburner цю відеокарту вдалось розігнати до 1141 МГц по ядру (1206 МГц в авторозгоні) та до 1870 МГц пам’яті. Враховуючи заводський розгін, вдалося отримати приріст частоти близько 15% і 20% на ядрі і пам’яті відповідно.

При цьому всьому і 100% навантаженні завдяки MSI Combustor система охолодження показала себе дуже добре. Вручну викрутивши оберти вентиляторів на 100%, температура ядра трималась на рівні 61 градус Цельсія, при тому, що в кімнаті було майже 25 градусів.

Умови явно не зимові, але відеокарта все витримала з гідністю. А при стандартних режимах оберти вентиляторів тримаються на зовсім прийнятному рівні — 35-40%. Завдяки такій ефективності відеокарту на тлі системи абсолютно не чути, навіть в авто-режимі, як із заводу. Та якщо цього мало, завжди є Gaming App і режим Silent, правда важко уявити, як відеокарта може бути ще безшумнішою, а це таки не часте явище.

Продуктивність

Всі тести проходили із максимальними налаштуваннями графіки, з усіма увімкненими додатками і причандалами, як то PhysX та TressFX.








Висновок

Отже відеокарта Nvidia GTX 760 у виконанні MSI 760 TF 2GD5/OC — це, звісно, не революційна залізяка, а перейменована і дещо оновлена відеокарта попереднього покоління. Рівня вона вище середнього, добре підійде для ігор.

На відміну від Nvidia, MSI відчутно змінили частину відеокарти, за яку вони відповідають. Збільшили радіатор, збільшили вентилятори, нові компоненти на платі і все це дозволило працювати із абсолютним комфортом. Розгінний потенціал непоганий, хоча це далеко не топове рішення за 500+ зелених.

Зараз на ринку України не так багато доступних відеокарт на базі чіпів N760GTX, та й ціни на них кусючі. Та невзабарі, коли модельний ряд урізноманітниться, ціна стане більш прийнятною, отоді і варто буде ловити момент та запастися новим залізяччям.


Подяка друзям із PlayUa.net за надану на огляд відеокарту.

Переглядів: 462 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close