10.18.25
Обсяг виручки від продажу музики за 2019 рік досяг $ 11,1 млрд, з яких майже 80% припало на стрімінгові сервіси
      Американська асоціація звукозаписних компаній (RIAA) оцінила музичну індустрію США за підсумками 2019 року і опублікувала відповідний звіт (PDF). Згідно з ним, обсяг ринку склав $ 11,1 млрд проти $ 9,8 млрд в 2018 році і $ 8,8 млрд в 2017 році.

Як і в попередні роки, левова частка виручки музичної індустрії доводиться на потокові сервіси. Нагадаємо, в 2015 році потокова музика вперше перевершила з продажів всю решту і з тих пір її частка в загальній структурі доходів неухильно зростає. У 2019 на стрімінгові сервіси довелося 79% загального обсягу виручки, що в грошовому вираженні відповідає $ 8,8 млрд. Для порівняння, роком раніше було $ 7,4 млрд або 75% від загального обсягу ринку.

У той же час виручка від платних підписок на послуги потокової музики за запитом зросла на 25% в порівнянні з 2019 роком. З огляду на популярність Spotify, Apple Music, YouTube Music і Google Play Music немає нічого дивного в цьому показнику, але результат все одно вражає. Користувачі все охочіше купують платні підписки.

За словами генерального директора і голови RIAA Мітча Глейзера, «стрімінгові сервіси в середньому додають більше 1 мільйона нових платних передплатників в місяць, а загальна кількість платних передплатників в США вже перевищила 60 мільйонів осіб». Цей стрибок в платних підписках забезпечив зростання виручки стрімінгового сегмента на вражаючі 93% в 2019 році, що в грошовому вираженні рівноцінно приблизно $ 1,4 млрд.

І поки стрімінг зростає, вся решта сегменту, крім вінілових пластинок, падають. Продажі цифрових музичних альбомів в iTunes і подібних магазинах скоротилися на 18%, тоді як виручка від продажів музики на фізичних носіїв впала всього на 0,4%. У той же час вінілові пластинки, які в минулому році обігнали за обсягом продажів цифрові музичні альбоми, показали зростання на 19%. До слова, лампова вінілова категорія показує стабільне зростання вже 14 років поспіль, але на частку вінілу припадає скромні 4,5% доходів.

Залишається додати, що в 2019 році тільки американці прослухали через стрімінг 1,5 трильйона пісень. Як зазначає Глейзер, музика подолала точку переходу на цифрові технології - «тепер це бізнес, зав'язаний на цифрових технологіях».

Джерело: RIAA

Переглядів: 228 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close