23.01.08
Обережно, скам! Або як не стати жертвою шахраїв
Осторожно, скам! Або як не стати жертвою мошенніков
       Можливо хтось вже давно знає про те, що таке СКАМ. Особисто я не знав про нього до того моменту, поки в мою квартиру не прийшли поліцейські з метою обшуку. Але про все по порядку.

 Я з родиною переїхав до США в кінці 2010 року і довго не міг знайти роботу. Одного разу я отримав повідомлення на е-мейл про те, що якась маркетингова компанія шукає співробітника на дому. Робота неважка - на мою адресу приходитимуть посилки, я їх буду повинен перевірити і перепакувати, і відправити далі. За цей процес в перший місяць мені обіцяли зарплату в 1000 зелених американських гривнів на місяць, як за випробувальний термін, а згодом 2500 $. 

Я був дуже щасливий, тому що не усвідомлював, що я роблю. Одного разу, коли у мене ще не було водійських прав, я зійшов з автобуса на своїй зупинці біля будинку, і був «зав'язаний».

І тут то все і почалося ....

Напевно людини три поліцейських оточили мене , сказали сісти на землю і витягнути все з кишень. Потім один з них мені поставив питання, яке я не зрозумів, на що він сказав, щоб я не прикидався, так як йому повідомили що я відмінно розмовляю англійською. Також він запитав, чи знаю я, чому вони тут. Я відповів що не маю ні найменшого уявлення (хоча я розумів, що це швидше за все через мою «роботи»).

Не пам'ятаю, чи був у них ордер на обшук чи ні, мене це тоді хвилювало найменше. Вони зайшли зі мною в квартиру, зачитали мені мої права, прямо як у голлівудських фільмах (ви можете зберігати мовчання, але все сказане може бути і буде використано проти вас) і приступили до обшуку.

На той момент у мене було кілька коробок, які я не встиг відправити, і вони запитали звідки вони. Я їм все розповів і вони мені пояснили, що я став жертвою лави.

Це потім я дізнався, що є кілька популярних видів скама, але на той момент вони мені пояснили, що якісь українці крадуть номери кредитних карт у людей, замовляють щось в інтернет-магазинах і пересилають товар через таких людей як я. 

Як мені сказали, вони зазвичай вибирають тих, хто тільки недавно приїхав до Америки і ще не знає про свого місця в Америці. Вони забрали обидва моїх комп'ютера на експертизу (це пощастило, що вони потім за нелегальний софт і онлайн-покер нічого не запитали). Потім я сяк постійними дзвінками змусив одного з них привезти їх назад. 

А коли я у нього запитав, чи будуть вони шукати шахраїв, він лише сказав що так як ті в іншому штаті, то це не їх турбота. Ось така поліція в США. Але це лише один з видів скама, або, по-іншому, шахрайства. 

Можливо, багато з видів, про які я хочу розповісти, вже є і в Україні. Але думаю не буде зайвим надати інформацію, щоб ніхто з вас не попався на цьому. 

 Які види скама найпоширеніші 

1. Листи, що вимагають передоплату за якусь послугу

Напевно, багатьом з вас відомі Нігерійські листи. Вони пишуть, що ви виграли велику суму грошей, але вам потрібно перерахувати на їх рахунок приблизно 500 доларів, нібито за витрати на обробку платежу. Дивно, скільки людей попадається на цьому.

Мені теж одного разу прийшов такий лист з позначкою, що я вийграл 400000 доларів. Але як тільки мені написали, що мені потрібно щось кому відправити, я відразу видалив його і забув. Варто відзначити, що найчастіше вони просять вас відправити гроші або через Western Union, або через Moneygram. Бо після відправки грошей таким способом, їх практично неможливо буде повернути.

2. Обналічка чеків за плату 

Дуже популярний вид скама. Моя мама ледь не попалася на цьому. Вам надсилають чек на довльно велику суму, скажімо, 2000 $. Вони просять вас перевести в готівку його, залишити собі 100-300 $ за «роботу», а інше послати їм. Що відбувається насправді? 

Вони надсилають чек, який прив'язаний до аккаунту на якому немає таких грошей. Або взагалі такого номера аккаунта не існує. А оскільки банкам потрібно близько трьох днів щоб провести платіж, то про це відомо не відразу. А раз вони вам віддали гроші яких немає, то отже вони відразу йдуть до вас. І саме вам доведеться повертати всю суму, в той час як шахраї відпочивають десь на Багамах. Також варто відзначити, що в банку можуть виникнути проблеми з переведенням у готівку грошей на суму більше 3000 $.

3. Інтернет-піраміди

Всі ми чули про МММ. Хтось навіть брав участь. У США та Австралії є щось схоже, але в інтернеті. Хоча схема трохи інша. Створюється гарний сайт, з пропозицією заробити 5000 $ нічого не роблячи. Просто внесіть 250 $, а все інше зробить система.

Хоча є величезна кількість різновидів пірамід. Найчастіше вони примушують шукати інших людей, які також внесуть цю суму. Дуже рідко хтось отримує назад навіть свої гроші, крім тих, хто цю мережу створив, зрозуміло. Але ж ми з вами не попадемося на таке?

4. Реєстрація на сайтах

Ми всі знаємо, що таке реєстрація на веб-сайті. А що, якщо вам дають подивитися лише обмежену версію сайту, і якщо ви зацікавлені в перегляді додаткової інформації, вам потрібно платити? Зазвичай таким способом діють сайти-аукціони, на зразок Ebay, але, як ви вже зрозуміли, нічого купити на таких сайтах ви не зможете. Якщо комусь цікаво, то ось один з таких сайтів: https://www.quibids.com

5. Фішинг

Вам надсилають електронний лист, який нібито від банку, з проханням надати інформацію. Таку, як ваше ім'я, дата народження, номер рахунку, іноді навіть паролі. Щоб подивитися наочно, що може статися якщо інформація потрапить до рук до шахраїв, подивіться фільм «Злови товстуху якщо зможеш (Identity thief)».

Я привів одні з найпопулярніших видів, але щодня шахраї винаходять щось нове. Це їхній заробіток на життя. Так що будьте уважні. Іноді також корисно буде почитати відгуки тих, хто вже стикався, наприклад, з якоюсь компанією-пірамідою.

На закінчення хотілося б сказати, що якщо щось звучить занадто добре, щоб бути правдою, то швидше за все це шахрайство, або скам.

Переглядів: 624 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close