09.00.51
NVIDIA показала GauGAN - ШІ-систему, яка перетворює недбалі начерки в фотореалістичні зображення
      Компанія NVIDIA зробила безліч анонсів. Ще одна розробка, про яку безперечно варто розповісти, - GauGAN. Під цїєю хитромудрою на перший погляд назвою криється система, яка використовує нейромережі і алгоритми машинного навчання, щоб перетворювати грубі начерки а-ля Paint в якісні фотореалістичні і зображення. Насправді GauGAN названа так на честь французького художника Поля Гогена. Крім того, друга частина назви (GAN) - це скорочення від «генеративно-змагальна мережа», використовуваному алгоритмі машинного навчання.

Для початку варто подивитися відеоролик, що демонструє інтерфейс і то, як власне, працює ПО.

В основі GauGAN - нейромережа, яка миттєво розпізнає ескіз із заданими параметрами і переробляє його в гарне зображення. Щоб навчити свою систему створювати якісні зображення з простих начерків, дослідники з NVIDIA тренували її на бібліотеці з понад мільйон фотографій, взятих з Flickr.

Інтерфейс програми, якщо судити по ролику, максимально простий і інтуїтивний. На панелі інструментів зліва є тільки базові інструменти: ручка, олівець і заливка. Художнику просто потрібно вибрати зі списку в нижній частині екрана те, що він хоче намалювати (скеля, хмари, рослина, дерево, дорога, сніг, трава, камінь, пісок, скло) і зробити схематичний начерк, після чого нейромережа перетворить його на справжній витвір мистецтва.

Система GauGAN враховує контекст зображення (аналізує всю картину цілком), якщо так можна говорити, і промальовує окремо кожну найменшу деталь. Вона автоматично домальовує відображення об'єктів, наприклад, дерев і хмар в водоймах. Крім того, якщо користувач захоче замінити траву на сніг (зробити це можна в кілька кліків), нейромережа відповідним чином змінить зображення, зробивши небо більш сірим і похмурим. Тобто, система здатна змінювати картинку в залежності від пори року та інших факторів. Подібно до людини, система ніколи не повторюється і постійно видає різні результати навіть для дуже схожих ескізів.

За задумом розробників, нейромережа допоможе архітекторам, дизайнерам і розробникам ігор, які часто працюють з моделями і рендерами, істотно підвищити продуктивність своєї роботи.

На даний момент область застосування GauGAN обмежена пейзажами. Але очевидно, що нейромережа легко перепрофілювати - просто помінявши вихідний набір даних для тренувань, нейромережа можна познайомити з машинобудуванням, архітектурою та іншими областями.

На жаль, оцінити можливості системи GauGAN, яка на даний момент знаходиться на рані стадії розробки, можуть лише відвідувачі виставки GPU Technology Conference 2019, що проходить зараз в Каліфорнії. І поки неясно, чи збирається NVIDIA випускати GauGAN на ринок у формі комерційного продукту.

Відзначимо, що це вже далеко не перша (і точно не остання) подібна розробка NVIDIA. Влітку минулого року «зелений» чіпмейкер демонстрував систему на базі ШІ, здатну робити зі звичайних відео уповільнені. Чимало таких експериментальних проектів з використанням нейромереж і машинного навчання ми бачили і від Google (навскидку - Google AutoDraw і Neural Doodle).

Джерело: NVIDIA
Переглядів: 225 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close