11.20.29
Новини науки: система шумопоглинання запуску ракет
      У цьому випуску читайте:
  • "Тихий" запуск ракети;
  • Тварини приховують свої хвороби;
  • Астрономам вдалося спостерігати утворення зірок.

Система глушіння запуску ракети 

Думаю, ні для кого з читачів DVI не секрет, що запуск ракети - це дуже гучна подія. Не в тому сенсі гучне, що про нього говорять скрізь і всюди, а в тому, що шум при запуску ракети стоїть неймовірний. 

І все б нічого, але рівень шуму і вібрацій виростає настільки, що все це може заподіяти фізичну шкоду самій ракеті. І вчені знайшли спосіб знизити шум при запуску ракети. Це - вода. Звичайна вода, яка заливається у великій кількості в місце запуску. 

За хвилину використовується близько 3,4 тисячі літрів на хвилину, і при запуску можна бачити величезні клуби пари:

Тварини не "говорять" про хвороби 

Вчені з'ясували, що за деяких умов тварини приховують свої поранення або хвороби. Ховається все це від своїх побратимів, з самою різною метою. Якісь тварини, наприклад, птахи, приховують власне поранення в шлюбних іграх. 

Якісь тварини побоюються того, що їхні побратими просто кинуть їх через хворобу, і теж приховують всі ознаки. Ну, і бувають ситуації, коли про хвороби треба забувати, якщо ворог приходить на твою територію. 

У звичайній же ситуації тварина при хворобі або пораненні менше п'є і їсть, менше рухається і багато спить - все для того, щоб зберегти енергію, яка потрібна організму для боротьби і відновлення.

Астрономи спостерігали за народженням зірок

Такі спостереження були проведені за допомогою телескопа "Хаббл", який робив дуже детальні фотографії карликових галактик. Виявилося, що в таких галактиках зірки народжуються дуже активно, і за 150 мільйонів років кількість зірок може збільшитися в два рази. 

Дослідження проводилися на протязі останнього десятиліття. Фахівці вивчали взаємодію між галактиками і процесами зірко утворенням. У підсумку були отримані фотографії, які доводять народження зірок у таких галактиках.

Переглядів: 274 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close