DVI

Середовище, 21.08.2019, 18.37.33
Головна » 2013 » Квітень » 11 » Новини науки: зірки, схожі на Сонце
10.32.36
Новини науки: зірки, схожі на Сонце
Новини науки: зірки, схожі на Сонце
У цьому випуску наукових новин читайте: 
  • Космічний телескоп знайшов зірки, схожі на Сонце;
  • Динозаври та комета?;
  • подвоїти ємність літій-іонних батарей.

Виявлено схожі на Сонце зірки 

Космічний телескоп (не оптичний, а рентгенівський) Чандра зміг виявити в космічному просторі зірки, схожі на Сонце. Це означає, що близько таких зірок можуть бути і планети, які схожі на Землю. В даний час вчені активно вивчають отриману інформацію, щоб краще зрозуміти можливі шляхи утворення зірок, схожих за розміром і спектру на наше світило.

Динозаврів знищила комета?

Прийнято вважати, що динозаври вимерли в результаті збігу декількох негативних (для динозаврів факторів), включаючи падіння метеорита, зміну погодних умов та інше. Зараз вчені прояснюють можливість того, що на Землю впав не метеорит, а комета. Справа в тому, що в місцях можливого падіння метеорита (і його частин) зміст деяких елементів значно нижче, ніж це повинно бути при падінні метеорита. Так що є висока ймовірність того, що впав не метеорит, а комета.

Власне, довести це складно, але в якості однієї з гіпотез - чому б і ні?

Збільшення ємності Li-Ion батарей

 Практично всі пристрої з акумуляторними батареями, які ми бачимо зараз, забезпечені саме Li-Ion батареєю. Раніше використовувалися магнієві батареї, у яких було багато недоліків, включаючи короткий термін експлуатації. А ось у Li-ion батарей такого недоліку немає, але, звичайно, завжди хочеться отримати батарею збільшеної місткості. 

І вчені, схоже, добилися бажаного. Принаймні, вийшло створити батареї, ємність яких у два рази вище, ніж у звичайних батарей. Хотілося б думати, що такі батареї з'являться незабаром у продажу, щоб ми, нарешті, перестали заряджати наші гаджети кожен день (а то і по кілька разів на день).

Переглядів: 308 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: