09.47.00
Новини науки: життя в зоряному скупченні
      У цьому випуску читайте:
  • Модель планети у зоряному скупченні;
  • Крапля води на супергідрофобній поверхні;
  • На Землі змоделювали вибух наднових.

Зоряне скупчення і планета 

На Землі в нічний час видно 6000 зірок в одній півкулі. Це не так багато, оскільки Земля розташована в досить "розрідженому" зоряному просторі. 

Але є місця, де зірок дуже багато. Як приклад можна привести зоряне скупчення 47 Тукана. Тут - понад півмільйона зірок, які розташовуються на дуже малій відстані один від одного.

І вчені змоделювали, як могло б виглядати нічне небо на такій планеті. Вийшло досить і досить барвисто. І так, в небі такої планети було б видно більше 30 тисяч зірок одноразово, всі вони давали б світла більше в 20 разів, ніж наш Місяць.

Крапля води і супергідрофобна поверхня 

Вчені створили цікавий тип поверхні назвали її супергідрофобною. Ця поверхня покрита наноструктурами, які містять повітря. І при попаданні води на поверхню, повітря не дає воді змочувати поверхню. 

Все це може дуже стати в нагоді при створенні, наприклад, одягу, що не забруднюється. Ось відео з демонстрацією поведінки краплі води на супергідрофобній поверхні. 

Зверхнова на Землі 

Земні вчені в лабораторних умовах змогли відтворити вибух наднових. Це було зроблено шляхом нагрівання лазерами вуглецевої дроту до десятків мільйонів градусів, в розрідженій аргоновою атмосфері.

В результаті вибуху були зафіксовані ті ж спотворення магнітного та електромагнітного полів, що і при вибуху наднових в сузір'ї Кассіопеї.

За словами фахівців, в лабораторних умовах вперше була відтворена трубулентна структура, яка зазвичай виникає при вибуху наднової. Сам експеримент дозволив вченим більше зрозуміти про природу Всесвіту і зірок.

Переглядів: 312 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close