13.34.26
Новини науки: переміщення стільникового - засіб ідентифікації власника
Новини науки: переміщення стільникового - засіб ідентифікації власника

У цьому випуску новин науки читайте:

  • переміщення мобільного може служити засобом ідентифікації власника; 
  • золото і землетруси;
  • приватний космічний корабель Dragon повернувся на Землю.

Ідентифікація і стільникові телефони

Купивши "анонімну" сімку, багато хто з нас вважають, що людину неможливо відстежити. Але це не так, далеко не так. Сучасна людина залишає стільки інформаційних слідів, що відстежити кожної конкретної людини нескладно.

Наприклад, вчені проаналізували дані про переміщення мобільних телефонів протягом 15 місяців. При цьому було проаналізовано півтора мільйона пристроїв. Що ж виявилося? Та все просто - практично кожного з нас можна ідентифікувати за власним телефоном. У всякому разі, 95% власників стільникових ідентифікуються.

 Вчені вже порівняти траєкторію переміщення стільникового телефону з відбитками пальців. І те, і інше - унікально для кожної людини, без винятків. 

Власник стільникового залишає, крім усього іншого, "сліди" у своєму акаунті соціальної мережі, викладаючи фото, відправляючи повідомлення про власних переміщеннях. У підсумку за всіма цими даними комп'ютер зможе ідентифікувати людину за кілька хвилин.

Коротше, анонімності просто немає. І таємниці особистого життя - теж. Якщо хтось побажає, і буде достатньо наполегливим, можна в подробицях вивчити особисте життя кожного з нас.

Золото і землетрусу

Виявляється, золоті жили з'являються там, де найчастіше і у великій кількості трапляються (траплялися землетруси). Це аж ніяк не означає, що після великого землетрусу ви відразу ж зможете знайти самородки вагою в кілограм. Ні, жила формується протягом багатьох і багатьох років. Справа в тому, що під час землетрусу утворюється зона високого тиску в порожнинах всередині каменів, по лінії розлому. Рідина в цих порожнинах випаровується, під час нормалізації тиску, і мінерали кристалізуються. У результаті такого процесу протягом багатьох сотень тисяч років на лінії розлому може накопичитися багато золота.

Так що тепер ви знаєте, де шукати черговий рекордний самородок. Чи ні?

SpaceX Dragon успішно приземлився

Приватний космічний корабель успішно відстикувався від МКС, і приземлився в Тихому океані. Місце посадки - кілька сот кілометрів від узбережжя Каліфорнії. Це вже другий політ приватного космічного корабля, так що поки все йде добре.

SpaceX Dragon повинен був приземлитися на добу раніше, але була погана погода, і центр управління польотами скасував посадку, відклавши її на день. Тепер же команда корабля вже радіє життю, відзначаючи успішне приземлення.

Переглядів: 286 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close