20.40.48
Новини науки: NASA завершило тривалі випробування двигуна
 Новини науки: NASA завершило тривалі випробування двигуна
У цьому випуску читайте :
  • Завершення тривалих випробувань двигуна для космічного корабля ;
  • Архів Британської бібліотеки буде заповнений безкисневою атмосферою до 2014 року ; 
  • Роботи навчилися просити про допомогу.
Успішне завершення випробувань двигуна від NASA 

Іонний двигун, розроблений в NASA кілька років тому, днями закінчив проходити випробування. Даний період був найбільш тривалим в історії космонавтики. Справа в тому, що двигун безперервно працював п'ять років, і тільки тепер інженери припинили дослідження, порахувавши, що конструкція двигуна досить успішна. 

Працював цей іонний двигун від джерела енергії і бака з інертним газом ксеноном. У вакуумній камері двигун викидав атоми ксенону, направляючи на них електрони, які викликали інонізацію атомів ксенону. У результаті виникала іонна тяга, завдяки чому в невагомості корабель може рухатися, поступово прискорюючись.

У теорії, при постійному прискоренні корабель повинен досягти майже швидкості світла вже через кілька років. Це дозволить подорожувати до зірок і планет, принаймні, в теорії.

Англійці закриють доступ кисню до книг

Британська бібліотека створила архів, який являє собою герметичне приміщення, призначене для заповнення безкисневою атмосферою. Таким чином, британські бібліотекарі планують боротися з деградацією книг, яка відбувається через постійного впливу кисню на папір. 

Само собою, людей- бібліотекарів у цьому архіві не буде, замість них планується використовувати роботів.

Роботів навчили просити про допомогу

Американські інженери змогли навчити роботів просити людину про допомогу у разі виникнення проблем. В якості пілотного проекту була обрана команда роботів youBot, яких оснастили маніпуляторами для збору меблів. 

Роботи мали збирати нескладну меблі, і при цьому їм створювали ряд складнощів. Наприклад, клали викрутку на високе місце, або плутали деталі.

В ідеалі, робот повинен був ідентифікувати проблему, і запитати у людини, як діяти в цьому випадку, або ж запросити небудь у людини.

Система працювала досить успішно, так що проект можна визнати робочим. Можливо, цей досвід буде перенесений на промислових роботів, яких навчать ідентифікувати проблеми, і в разі їх виникнення, запитувати про допомогу оператора.

Переглядів: 362 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close